Vedat Milor sizin için seçti…

Arkas Holding

Vedat Milor Seçimi, Querciabella’ dan Renato Ratti’ ye, Louis Michel’ den Domaine du Pegau’ ya Fransız ve İtalyan Şarapları LA Şarapları ile Türkiye’ de…
LA Şarapçılık ithal şarapta da atağa geçti. Kendi  ürünlerinin yanında  Lucien Arkas ve Vedat Milor ortaklığında kurulan LAVİN şirketi ile şarap ithalatına başladı. İthal edilen şaraplar, Vedat Milor’un gençliğinden, öğrencilik yıllarından bu yana hiç sönmeyen şarap sevdasını ilgilenen herkesle paylaşmasına aracılık edecek.

Şarap severlere özel bir hizmet olarak “Vedat Milor’ün seçtikleri” adıyla şirketin şarap portföyünde yer alacak şaraplar, Vedat Milor’ un 30 senelik şarap kariyerinin bir özeti adeta…Çünkü portföy, sofrasında devamlı bulunan, zevkine hitap eden ve kavında yıllanan şarap markalarından oluşuyor. LA Şarapcılık, ithal şarapta da  misyonundan ve ürünlerindeki ortak paydadan ödün vermedi. Vedat Milor, tüketiciler için fiyatlarına göre mümkün olan en üst düzey kalitede ürünleri seçti.    

Vedat Milor, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ LA Şarapları’nın amacı özellikle eski dünyanın en güzel şaraplarını Türkiye’ ye getirmek. Çünkü Şarap doğru yemekle eşleştirildiğinde  ortaya çıkan uyum dünyanın  en özel zevklerinden biridir ve biz müşterilerimize bunu yaşatmak istiyoruz. Şu anda yabancı şarap portföyümüzde Fransa’dan 6 üreticinin 11 farklı şarabı ve İtalya’dan 9 üreticinin 18 farklı şarabı bulunuyor.” dedi.  

LA Şarapcılık, Türkiye’ ye getirdiği şaraplar beğenildikçe Vedat Milor’ un favorileri olan diğer şarapları  da zaman içinde getirmeyi  planlıyor.

Vedat Milor yaz için bunları öneriyor…
Louis Michel-Chablis
Chardonnay üzümünden yapılan bu şarap mineralli yapısıyla şeftali gibi beyaz meyve aromalarına sahiptir. Damakta yuvarlak ve dengeli bir şaraptır. Deniz ürünleri, kabuklular, ızgara balık ve beyaz etler ile uyumludur.
Domaine Bailly Reverdy-Sancerre Rosé
Pinot Noir üzümünden yapılan ve kırmızı meyve aromalarına sahip olan bu şarap; damakta taze öğütülmüş ahududu ve mineral izleriyle, canlı ve akıcı bir şaraptır.  Aperatifler, yaz yemekleri, kümes hayvan etleri ve Asya yemekleri ile önerilir.
Thevenet-Domaine de la Bongran-Viré Clessé
Leziz beyaz trüf ve anason aromaları ile ballı elma, olgun armut aromaları ve mineralitesi ön planda olan bu şarap, canlı ve damakta kalıcı bir özelliğe sahiptir. Beyaz etler, her türlü deniz ürünü ve soslu sebze yemekleri ile uyumludur.  
Ferrari-Ferrari Brut
Chardonnay üzümünden yapılır. Açık yeşil yansımalar ile saman sarısı bir rengi vardır. Olgun elma ve yabani çiçek bukeleriyle, taze ve kalıcıdır. Kıtır ekmek izlerinin ve olgun meyvelerin geri planda bıraktığı lezzet ile dengeli bir şaraptır. Soğuk mezeler ve jambon ile uyumludur.
Fiyatları 65 TL ile 170 TL arasında olan bu şaraplara ‘’La Şarapları’’ndan ulaşmak mümkün.  
La Şarapçılık Pazarlama A.Ş.
0 212 318 00 77
www.lawines.com.tr
www.twitter.com/LAsaraplari
www.facebook.com/LAsaraplari
 

Diğer Mecralar

Menü