“Üç Devrin Çağrısı”na kulak verin…

Arkas Holding

Uluslararası İzmir Festivali yaz konserlerinin kapanışı ‘Arkas Trio’ konseri ile gerçekleşiyor…
Arkas Holding’in klasik batı müziğine verdiği desteği uzun vadeli ve evrensel bir projeyle kalıcı kılmak istemesiyle geçen yıl kurulan Arkas Trio, seçkin festival ve etkinliklerdeki konserleriyle parlak başarılarına devam ediyor. İzmirli Arkas Holding’in evrensel değer ve düzeyde üç seçkin solist sanatçıyı bir araya getirdiği keman-piyano-viyolonsel üçlüsü olan Arkas Trio, uzun bir aradan sonra tekrar İzmir’de konser verecek.
Arkas Trio, 14 Temmuz’da Çeşme Kalesi’ni üstün yorumlarıyla kuşatacak…
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı(İKSEV) tarafından düzenlenen 26. Uluslararası İzmir Festivali’nin yaz dönemi etkinliklerinin son konseri, İzmir’den dünyaya değerli bir armağan olarak değerlendirilen ‘Arkas Trio’ ile 14 Temmuz akşamı Çeşme Kalesi’nde saat 21:30’da gerçekleşiyor. Üçlünün aynı zamanda koordinatörü olan İzmirli Devlet Solist Sanatçısı Tuncay Yılmaz “Romantik, klasik ve günümüzden eserleri çalacağımız “Üç Devrin Çağrısı” konseriyle Çeşme Kalesi’nin büyülü yaz atmosferinde müzik severlerle buluşmaktan heyecan duyuyoruz. Bu konserde Haydn, Beethoven, Mendelssohn ile Türk besteci Hasan Uçarsu’nun eserlerini seslendireceğiz. Haydn’ın Sol Major Triosu, son bölümü olan ‘cigan’ ile oldukça tanınır ve virtüöz bir havada geçer. Beethoven’ın ‘’Do Minör Trio’’su. Beethoven’ın fırtınalı, taşkın karakterinin ve dehasının muhteşem  örneklerinden biri olmasının yanı sıra çok sevilen ve önemli bir oda müziği eseridir. 1955 İstanbul doğumlu, başarılı çağdaş Türk besteci Hasan Uçarsu’nun Cemal Reşit Rey’in anısına bestelediği “Yok Zamanlar” adlı eseri, zengin Türk motifleriyle ilginç ve gösterişlidir.  Ve, Alman Romantik Müziği repertuvarının en sevilen ve muhteşem eserlerinden biri olan Mendelssohn’un ünlü Re Minor Trio’su ile programımızı sonlandıracağız….” diye bilgi verdi.
Devlet Solist Sanatçısı Tuncay Yılmaz- Viyolonsel Solist Sanatçısı Gustav Rivinius-  Piyano Solist Sanatçısı Emre Elivar ‘ARKAS TRIO’ olarak bir arada ve İzmir’de…
Arkas Trio, 1990 Moskova “Uluslararası Çaykovski Yarışması”nda altın madalya sahibi olduktan sonra bir dünya markası haline gelen Alman çello solisti Gustav Rivinius ve Türkiye’de doğup dünyaya açılan, ülkemizi uluslararası alanda temsil eden ve kendi kuşaklarının en iyileri sayılan keman solist sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyano solist sanatçısı Emre Elivar’dan oluşuyor.
Bilgi için: www.arkastrio.com
               
 

Diğer Mecralar

Menü