TYF Kış Kupası iki birincisi Arkas Çeşme Yelken’den

Arkas Holding

Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Türkiye Yelken Federasyonu Kış Kupası’ndan iki birincilik ödülü ile döndü. Fethiye’de yapılan yarışın ardırdan Yılkan Timurşah Laser Radial Genel ve Genç kategorisinde, Mustafa Çakır ise Laser Standart kategorisinde birincilik kürsüsüne çıktı.
22-27 Ocak’ta Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi ev sahipliğinde Fethiye’nin Çalış Plajı’nda düzenlenen TYF Kış Kupası’nın ilk haftası heyecanlı yarışların ardından sona erdi. Optimist sınıfında 56 kulüpten 373 sporcu, Laser sınıfında ise 19 kulüpten 148 sporcunun katıldığı yarışlarda dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.
Ülkemizde yelkenciliğin gelişimi için çaba gösteren ve bunu bir sosyal sorumluluk misyonu olarak gören Arkas Holding’in geçen yaz Çeşme İhtisas Kulübü’nden devralarak faaliyete geçirdiği Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü TYF Kış Kupası’nda da başarılı sonuçlar aldı.
Yarışlara 14 Optimist sporcusu ve 8 Laser sporcusu ile katılan Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yılkan Timurşah Laser Radial Genel ve Genç olmak üzere her iki kategoride de birinci olurken, Laser Standard kategorisinde ise Mustafa Çakır ilk sırada yer aldı. Laser 4.7 sınıfında ise Doruk Demircan ikincilik ödülüne, Optimist Altın Junior Grubu’nda Yusuf Karan Özgöz de dördüncülük ödülüne layık görüldü.
Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün 4 sporcusu Demir Dirik (Senior) Yusuf Karan Özgöz (Junior)  Sarp Süleyman Özen (Junior)  ve Arda Çınar Dinç (Junior)  aldıkları dereceler sonunda mili takım kampına katılmaya hak kazandı.
Yelken sporunda, Laser 4.7 Gençler kategorisinde dünya şampiyonu olan Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Yılkan Timurşah,  2015 yılında Laser 4.7’de milli takıma girerek, Nisan ayında İspanya’da düzenlenen 2017 Avrupa Laser 4.7 Gençler Şampiyonası’nda gümüş madalyanın sahibi olmuştu.
Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan 420,470, RS:X, Techno 293, RS:Oııe TYF Kış Kupası Yelken Yarışları ise 29 Ocak — 03 Şubat tarihleri arasında Fethiye Beledıyespor Yelken Kulübü ev sahipliğinde Çalış Plajı’nda gerçekleşecek.

Diğer Mecralar

Menü