Technogym Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

Technogym Türkiye'de Arkas ile ortak oldu

Diğer Mecralar

Technogym, Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

Technogym,  Türkiye'de Arkas ile ortak oldu

Diğer Mecralar

Technogym, Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

Technogym, Türkiye'de Arkas ile ortak oldu

Diğer Mecralar

Technogym Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

Arkas Holding

Arkas Holding, İtalyan Technogym The Wellness Company’nin Türkiye, KKTC ve Türkmenistan’daki tek distribütörü olan AVV A.Ş. ile ortaklığa imza attı.
 
#LetsMoveForABetterWorld” sloganıyla wellness kavramını tüm dünyaya yaymayı hedefleyen, son 6 olimpiyat oyununun resmi tedarikçisi olan Technogym’in 11 yıldır Türkiye distribütörlüğünü AVV A.Ş  yürütüyordu. Technogym’in dünya çapındaki distribütörleri arasında  üst sıralarda yer alan AVV AŞ, Arkas ortaklığı ile gücüne güç katacak.
 
30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym, dünyada 100’ün üzerinde ülkede bulunan yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor. Şirketin kurucusu ve başkanı Nerio Alessandri, 1983 yılında, 22 yaşındayken Cesena’daki garajında ilk fitness ekipmanını tasarladı. 2012 yılında ise yeni genel merkezi ve dünyanın ilk wellness kampüsü olan 110 bin metrekare yeşil alan içinde kurulan 65.000m2 büyüklüğündeki “Technogym Village”ı açtı. Tüm dünyada 200 bin ev ve 65 bin wellness merkezinde hergün 35 milyon kişi tarafından kullanılan Technogym ekipmanları, insanların fiziksel aktivite sayesinde daha iyi yaşamalarına destek olmayı amaçlıyor. Yarısı Cesena merkezde bulunan 2.000’den fazla çalışanı ve Avrupa, A.B.D., Asya, Orta Doğu, Avustralya ve Güney Amerika’daki 14 şubesiyle üretiminin yüzde 90’ını 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden Technogym, bugüne dek dünyanın dört bir yanında 65.000’den fazla Wellness tesisi ve 200.000’ün üzerinde evi spor ekipmanlarıyla donattı. Son 6 olimpiyat oyununun (Sidney 2000, Atina 2004, Torino 2006, Pekin 2008, Londra 2012, Rio 2016)  resmi tedarikçisi oldu.
 
28 Şubat’ta İstanbul Soho Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Technogym Global Başkan Yardımcısı Vittorio Quagliotti “Technogym, 30 yıldan uzun süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif bir ruh haline dayanan “Wellness” konseptine teşvik ediyor. Wellness, kökleri Türkçeye ‘sağlıklı zihin sağlıklı vücutta bulunur’ şeklinde tercüme edilen eski Roma deyişi ‘mens sana in corpore sano’ya dayanan ve iş yaşamını sosyal sorumlulukla harmanlayan tipik bir İtalyan yaşam tarzı.Technogym bugün yüzün üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor.  Türkiye pazarı otel, residence, fitness salonları, spor kulüpleri, kurumsal firmalar gibi hitap ettiğimiz tüm segmentlerde, gelecek için büyük fırsatlar vaad ediyor.”dedi.
 
AVV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia, “İnsanoğlu hareket etmek için yaratılmış. İnsan vücudu, günde 30 km yürüyebilecek yapıya sahip; aynı atalarımızın yaptığı gibi. Teknolojik gelişmeler, bizi fiziksel aktiviteden yoksun canlılar haline getirdi. Günümüzde insanlar günde 1 km’den az yürüyor. Dünya Sağlık Örgütü kırmızı alarma geçti: dünyada 2 milyara yakın fazla kilolu insan var ve erken doğumların neredeyse yüzde 60’ının sebebi kronik rahatsızlıklar. Ama bu gidişatı tersine çevirmek mümkün. Technogym’in distribütörlüğünü aldığımda, konusunda dünya lideri bir firmanın temsilcisi olma avantajıyla satış odaklı bir yaklaşımla şirketimi yapılandırmaya başladım ve bunun üzerine yoğunlaştım. Ancak, yıllar içerisinde Technogym’i daha fazla tanıdıkça fitness, wellness, spor, sağlık ve diğer tüm hitap ettiğimiz segmentlerde Technogym’in bir ekipman tedarikçisinden çok daha fazlası olduğunu gördüm.  Ekipmanlarla dizayn, tasarım ve teknolojiyi buluşturmanın yanında  sektöre son 10 yılda en fazla yeniliği kazandıran firma olduğu da bir gerçek. 
 
İnsanların tekrar hareket etmeyi sevmeleri için ve bu vesileyle de daha sağlıklı bir toplum olma konusunda gösterilen bir çaba var. Üstelik bunu  global sosyal bir sorumluluk projesine çevirecek kadar da güçlü bir marka kimliğine sahip. Bunun için de mottosu çok açık ve net: “Let’s Move for a Better World-Daha iyi bir dünya için hareket edelim” İnsanları hedeflerine ulaşmaları konusunda doğru yönlendirdikçe, onlar mutlu oluyorlar. Mutlu oldukça hareket ediyorlar, daha da mutlu oluyorlar dolayısyla daha çok hareket ediyorlar ve bu böyle yayılıyor. Biz de Technogym’in distribütörü olarak bu projenin bir parçası olmaktan çok mutluyuz. AVV A.Ş. olarak 11 yıldır Technogym’in distribütörlüğünü yapıyoruz, bugün  Türkiyede 15 binden fazla Technogym ekipmanının kullanılmasını sağladık ve dünya çapındaki distribütörler arasında üst sıralarda yer alıyoruz. 11. yılın sonunda da Arkas Holding ile yaptığımız ortaklığın gücümüze güç katacağına, birlikte Technogym markasını daha yukarıya taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
 
Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas, “Vittorio Bey ile lojsitikte 25 senedir birlikte iş yaparız. Aynı zamanda Technogym’in 10 yıldır müşterisiyim. Biliyorsunuz aile olarak iki ana sosyal sorumluluk alanını seçtik. Birincisi sanat diğeri de spor. Arkas Spor’u 2001 yılında kurduk. Voleybol, yelken, yüzme ve dağcılık branşları var. Bir spor kompleksiyiz ve bu okul haline geldi. Kurulumundan bu yana 8 bin tane çocuğun eğitimini üstlendik ve bunu çoğaltmaya çalışıyoruz. Bunun sürdürülebilir bir spor kulübü haline gelmesini istiyorum. Çocukların spor yapabilmesine, değişik sporları deneyip ileriki yaşlarda da devam edebimelerini istiyorum. Yalnız biliyorsunuz bu kurumsal spor şirketleri her zaman şirketlerin iki dudağının arasında. Dolayısıyla babam yaptı, ben yaptım benim bizden sonra da devam ettirilmesi lazım. Aklımda her zaman sürdürülebilir bir spor kulübü haline getirebilmek vardı. Vittorio bana Technogym’in Türkiye’deki hedeflerini sürdürebilmek için kurumsal bir ortak aradığını söyledi. İtalya’daki merkeze gittik çok etkilendim, konsept ve felsefeleri çok hoşuma gitti. Tamamen, sporla benim yapmak istediğimi temsil eden bir şirket. Onun yatırımını Arkas Spor’a vermek, çocuklara vermek. Bunu sonsuz bir zincir gibi hayal ettim. Şöyle düşünüyorum; bir çocuğum vardı, büyüyünce ne olacak bu çocuğun hali diye düşünürken böyle bir ortaklık kurmaya karar verdik. Çok geleceği olan ve çok inandığım bir şirket. Arkas olarak, büyürken AVV’nin daha kurumsal bir iskeleti kurmasında yardımcı olacağız, çünkü büyüyeceğiz ve umarım Türkiye’nin ve çevre ülkelerin lider şirketi olmaya devam ederiz” diye konuştu. 

Diğer Mecralar

Menü