Technogym: Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları Resmi Fitness Ekipmanı Tedarikçisi

Arkas Holding

Fitness, wellness ve atletik antrenman alanında lider İtalyan Şirketi 7’nci defa Olimpiyat Oyunlarının Resmi Tedarikçisi seçildi.
                                                                                             
PyeongChang 2018 Olimpiyat Oyunları’nın Resmi Fitness Ekipmanı Tedarikçisi olan ve atletik antrenman, rehabilitasyon ve wellness alanında standart oluşturma konusunda uluslararası alanda tanınan Technogym için 2018 Güney Kore Oyunları; Sydney 2000, Atina 2004, Torino 2006, Pekin 2008, Londra 2012 ve Rio de Janeiro 2016’nın ardından yedinci Olimpiyat deneyimi olacak.
 
Technogym kurucusu ve CEO’su Nerio Alessandri 7.nci defa Olimpiyat Oyunları Resmi Tedarikçisi seçilmekten dolayı çok gurur duyduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu önemli başarı ürünlerimizin yenilikçilik ve kalite standartları açısından güçlü bir referans.”
 
Technogym, PyeongChang ve Gangneung’da sporcuların Olimpiyat Oyunları öncesinde ve oyunlar sırasında antrenman yapması için ayrılan 13 merkezi ekipmanları ile donatacak. PyeongChang’da bulunan ana antrenman merkezi, oyunlara katılan tüm sporculara açık olacak ve her spor disiplininden sporcunun hazırlık ihtiyaçlarına uygun farklı ekipmanlar ile donatılacak. Farklı disiplinlerdeki sporcuların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan diğer 12 antrenman merkezi ise ilave müsabaka alanlarında yer alacak. 15 farklı disiplinde performans gösteren ve 85 farklı ülkeden gelen 3000 sporcuya toplam 1000 civarında ekipman sunulacak. Technogym ayrıca,  sporcuları desteklemek amacıyla profesyonel spor antrenörlerinden oluşan bir takım oluşturacak ve bunlarla ilgili hizmetler de sunacak (spor salonu düzeni, kurulum ve teknik servis).
 
PyeongChang 2018 sporcuları kardiyo antrenmanı, güç antrenmanı ve fonksiyonel antrenman gibi tüm antrenman alanlarını kapsayan en iyi ve en yenilikçi ürünler arasından seçim yaparak antrenman yapma fırsatına sahip olacak. Tüm Technogym ekipmanları, Technogym dijital platformu Mywellness cloud ile bütünüyle entegre olacak ve bu platform sporcuların doğrudan ekipmandan veya kendi mobil cihazları aracılığı ile kendi kişisel antrenman programları ile bağlantı kurmalarına olanak sağlayacak.
 
Technogym’in Güney Kore’ye sunacağı son teknoloji çözümler arasında koşu ekipmanlarının ilk parçası olan ve yeni piyasaya çıkan SKILLRUNTM bulunuyor. Atletik Performans Antrenmanı için özel tasarlanan bu çözüm, kardiyo ile güç antrenmanını tek bir çözümde birleştiriyor ve kardiyovasküler performansı arttırmak için koşuantrenmanını , gücü arttırmak için ise direnç antrenmanlarını gerçekleştirme imkanı sunuyor.
 
Bu yeni ürün, spor performansını iyileştirmek isteyen herkes için Technogym ve Olimpiyat şampiyonları tarafından geliştirilen bir yöntem olan SKILLATHLETIC TRAINING ile bağlantılı bir ürün koleksiyonu olan SKILLINE’ın bir parçası. Buseride , gücü, hızı, dayanıklılık antrenmanını ve çeviklik antrenmanını birleştiren motorlu olmayan tek ürün olan SKILLMILL ile anaerobik güç, aerobik kapasite ve nöromüsküler becerileri tek bir çözümde iyileştirebilen ilk kapalı alan kürek antrenman ekipmanı olan SKILLROW bulunuyor.
 
Olimpiyat antrenman merkezlerinde ayrıca, yeni nesil “nesnelerin interneti” tabanlı bir arayüz olan, bütünüyle kişiselleştirilmiş antrenman deneyimi sağlamak amacıyla tasarlanan ve sporcuların Technogym Mywellness cloud aracılığı ile kişisel antrenman programlarına erişmelerine olanak sağlayan UNITY özellikli dünyanın en geniş ve eksiksiz kardiyo antrenman serisi Excite yer alacak. Technogym’in patentli teknolojisi Kinesis ise sporcuların dengelerini, esnekliklerini ve duruşlarını iyileştirmek ve spora özgü hareketleri simüle etmek amacıyla egzersizler yapmaları için 360° hareket serbestliğini keşfetmelerine olanak sağlayacak.
 
Olimpiyat oyunları ile ortaklık yapan ve tüm dünya genelindeki en önemli spor takımları için elit atletik antrenman konusunda referans markası olarak dünyaca tanınan Technogym, 2018 yılında Gold Coast Commonwealth Oyunlarının da Resmi Tedarikçisi olacak.  

Diğer Mecralar

Menü