Technogym Expomed Eurasia’da yerini aldı

Arkas Holding

Technogym Türkiye Distiribütörü AVV AŞ, Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin en büyük medikal fuarı olan EXPOMED Eurasia 2017’de entegre medikal sertifikalı cihazları ile katılım gösterdi.
 
Avrasya bölgesinin medikal alandaki lider ihtisas fuarı olan expomed Eurasia bu yıl 23’üncü kez medikal sektörün önde gelen temsilcilerini ağırladı. 30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında 50 ülkeden 1100’ün üzerinde marka ve marka temsilciliğine ev sahipliği yapan fuar sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergilendiği bir platform olarak öne çıktı.
 
Hayatın her alanında “Sağlık” kavramını mottosu olarak belirleyen Technogym’in Türkiye Distribütörü AVV A.Ş de fuarda en yeni teknolojilerle donatılmış entegre medikal sertifikalı cihazları ile yer aldı. Katılımcıların deneyimlemesi için sergilediği medikal ürünlerden üst vucüt çalışmasını sağlayan, kardiyovasküler ve güç antrenmanına imkan veren Excite Top, oturarak ya da ayakta çalışmanızı sağlarken isteğe bağlı kullanılan ergonomik koltuğu, daha iyi bir vücut stabilizasyonu sağlamak için gövde, sırt ve omuz kaslarını destekleyerek uygun duruşun geliştirilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda tekerlekli sandalye ile de kullanılabilen bu ekipman kardiyovasküler antrenmanların engelli veya sakatlık geçiren kişiler tarafından da rahatlıkla yapılmasına imkan sağlar. Spor performansı veya travma sonrası iyileşme, alt bedenin güçlenmesi ve iyileşmesini sağlayan ideal bir ağırlık cihazı olan Leg Press Medical ise çoklu direnç sistemi sayesinde beş farklı antrenman modu sunarken izotonik ve elastik direnç sağlıyor. Led Press Medical aynı zamanda en yüksek kalite ve güvenilirlik standartlarını garanti eden 93/42 EEC Sertifikasyonuna sahip.  Leg Press Medical, spor salonları ve hastaneler veya rehabilitasyon merkezleri gibi tıbbi tesisler için uygun olan profesyonel bir cihazdır.
 
Fuar alanında sergilenen diğer bir ürün ise fonksiyonel antrenmanlar yapmayı sağlayan ARKE Set oldu. ARKE Set içerisinde; hava topu, jimnastik topu, farklı ağırlıklara sahip su topları, denge ekipmanları ve buna benzer birçok fonksiyonel ekipmanı barındırır.  ARKE Set, eşgüdüm, istikrar, denge, esneklik, güç, hız, çeviklik, reaksiyon zamanı, kardiyovasküler ve solunum kapasitesini geliştirerek hareket özgürlüğüne yardımcı oluyor. Red Dot Design Awards 2014 ödüllü Kinesis Stations, fonksiyonel gücün yararlarını daha geleneksel ekipmanların basitliği ile birleştiren kullanımı kolay bir ekipman olarak dikkat çekiyor. Kinesis Stations ekipmanları ise, ana kas gruplarını işlevsel bir şekilde birleştiren, toplam vücut egzersizi için primal hareketlerle antrenman yapmak üzere tasarlanmış 6 farklı ekipmandan oluşur. Kinesis Stations serisindeki  ürünler de rehabilitasyon alanında kullanılmak üzere EEC 42/93 sertifikasına sahiptir. Tıbbi olarak sertifikalı Excite MED serisinden kardiyovaskuler antrenman imkanı veren Run Medical koşu bandı ise rehabilitasyon ve spor eğitimi için özel fonksiyonları ile öne çıkarken tıbbi kullanım için, özel ve ileri tıbbi değerlendirme servisi sağlamak isteyen işletmeler için ideal bir ürün olarak göze çarpıyor. Sergilenen ürünlerden bir diğeri ise IF Product Design Awards 2017 ödülünün sahibi kardiyovaskuler antrenman ekipmanı Skillmill. SKILLMILL, spor yapanların, tedavi görenlerin güç, hız, dayanıklılık ve çevikliklerini geliştirmelerine ve profesyonel spor eğitiminin faydalarından güvenlive etkili bir şekilde yararlanmalarına olanak tanıyan bir ürün olarak fuardaki yerini aldı.
 
Fiziksel aktivitenin, hastalıklardan korunmanın ve hastalık sonrası tedavisinin en doğru medikal metod olduğuna inanan Technogym, American College of Sports Medicine ve American Medical Association tarafından yürütülen “Exercise is Medicine” girişiminin de kurucularından. Birçok medikal kuruluşla iş birliği halinde olan Technogym, Türkiye’de ve dünyada doktorlar, fizyoterapi ve rehabilitasyon, beslenme uzmanları ve spor hekimleri tarafından tercih ediliyor. Technogym’in medikal sertifikalı ekipman ve çözümleri bir çok farklı tedavi alanında kullanılıyor. 

Diğer Mecralar

Menü