Technogym Expomed Eurasia 2018’de yerini aldı

Arkas Holding

Technogym Türkiye Distiribütörü AVV AŞ, Avrasya Bölgesi ve Türkiye’nin en büyük medikal fuarı olan EXPOMED Eurasia 2018’e entegre medikal sertifikalı cihazları ile katıldı.
 
Avrasya bölgesinin medikal alandaki lider ihtisas fuarı olan Expomed Eurasia bu yıl 25’inci kez medikal sektörün önde gelen temsilcilerini ağırladı. 22 Mart – 25 Mart tarihleri arasında 50 ülkeden 1100’ün üzerinde marka ve marka temsilciliğine ev sahipliği yapan fuar sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergilendiği bir platform olarak öne çıktı.
 
Hayatın her alanında “Sağlık” kavramını mottosu olarak belirleyen Technogym’in Türkiye Distribütörü AVV A.Ş de fuarda en yeni teknolojilerle donatılmış entegre medikal sertifikalı cihazları ile yer aldı.
 
Engel yok
 
AVV A.Ş’nin katılımcıların deneyimlemesi için sergilediği medikal ürünlerden biri üst vücut çalışmasını sağlayan, kardiyovasküler ve güç antrenmanına imkan veren Excite Top oldu. Excite Top’un oturarak ya da ayakta çalışma imkanı verirken isteğe bağlı kullanılan ergonomik koltuğu, daha iyi bir vücut stabilizasyonu sağlamak için gövde, sırt ve omuz kaslarını destekleyerek uygun duruşun geliştirilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda tekerlekli sandalye ile de kullanılabilen bu ekipman kardiyovasküler antrenmanların engelli veya sakatlık geçiren kişiler tarafından da rahatlıkla yapılmasına imkan sağlıyor.  
 
Güvenirliği nedeniyle tıpta da tercih ediliyor
Fuardaki bir diğer Technogym ekipmanı ise spor performansı veya travma sonrası iyileşme, alt bedenin güçlenmesi ve iyileşmesini sağlayan ideal bir ağırlık cihazı olan Leg Press Medical’di. Çoklu direnç sistemi sayesinde beş farklı antrenman modu sunan Leg Press Medical, izotonik ve elastik direnç sağlıyor. Aynı zamanda en yüksek kalite ve güvenilirlik standartlarını garanti eden 93/42 EEC Sertifikasyonuna sahip olanLeg Press Medical, spor salonları ve hastaneler veya rehabilitasyon merkezleri gibi tıbbi tesisler için uygun olan profesyonel bir cihaz olarak öne çıkıyor.
 
 
Kinesis® One,  fonksiyonel antrenmanlar yapmayı tercih edenlere özel bir ürün olarak fuarda yerini aldı.Leg Press Medical gibi tıbbi ve rehabilitasyon ekipmanı olarak onaylanmış 93/42 EEC sertifikalı bir kipman olan  Kinesis® One tıbbi olarak onaylanmış farklı egzersiz seçenekleri, rehabilitasyon ihtiyacı olan veya kısıtlı hareketlilik sorunları yaşayan üyeler için ideal. Kinesis One, ana kas gruplarını işlevsel bir şekilde birleştiren, toplam vücut egzersizi için primal hareketlerle antrenman yapmak üzere tasarlandı.
 
Fuarda sergilenen sezgisel tasarımı ve gelişmiş biyomekaniği ile Ercolina Rehab, çok çeşitli egzersizleri yapmak için çok işlevli bir ekipman parçası olarak yerini aldı. Rehabilitasyon ve spor performanslarını geliştirmek isteyen kişiler ve sporcular için ideal olan Ercolina Rehab’ın yanı sıra sergilenen ürünlerden bir diğeri de IF Product Design Awards 2017 ödülünün sahibi kardiyovaskuler antrenman ekipmanı Skillmill oldu.  
 
Tasarım ödüllü bir uzman
SKILLMILL, spor yapanların, tedavi görenlerin güç, hız, dayanıklılık ve çevikliklerini geliştirmelerine ve profesyonel spor eğitiminin faydalarından güvenlive etkili bir şekilde yararlanmalarına olanak tanıyan bir ürün olarak fuardaki yerini aldı. Aynı zamanda yine SKILL LINE serisinden SKILLRUN Eşsiz MULTIDRIVE TEKNOLOJİSİ sayesinde gücü geliştirmek için hem kardiyo hem de direnç antrenmanları sunuyor. İnteraktif UNITY konsolu kullanıcıların tamamen kişiselleştirilmiş bir antrenman deneyimi yaşamalarına olanak sağlar; dijital içerikler, kişiselleştirilmiş antrenman programları ve veri takibi sayesinde kullanıcıları motive ediyor.
Fiziksel aktivitenin, hastalıklardan korunmanın ve hastalık sonrası tedavisinin en doğru medikal metod olduğuna inanan Technogym, American College of Sports Medicine ve American Medical Association tarafından yürütülen “Exercise is Medicine” girişiminin de kurucularından. Birçok medikal kuruluşla iş birliği halinde olan Technogym, Türkiye’de ve dünyada doktorlar, fizyoterapi ve rehabilitasyon, beslenme uzmanları ve spor hekimleri tarafından tercih ediliyor. Technogym’in medikal sertifikalı ekipman ve çözümleri bir çok farklı tedavi alanında kullanılıyor.  

Diğer Mecralar

Menü