Technogym’den Uluslararası Spor ve Performans Kongresi

Arkas Holding

Technogym Türkiye Distiribütörü AVV AŞ, 29 Eylül’de Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği Uluslararası Spor ve Performans Kongresi’nde sektörün önde gelen isimleri kuvvet antrenmanındaki yenilikleri katılımcılarla aktaracak. 
 
30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym The Wellness Company, dünyada 100’ün üzerinde ülkede bulunan yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor.
 
Bu kapsamda teknik ekipman üreticisi olmanın yanında spor, eğitim ve bilime de yaptığı yatırımlarla öne çıkan Technogym The Wellness Company, spor ve fitness sektörünün, uzmanların ve bilim insanlarının katkısı sayesinde gelişeceğine ve  farklı disiplerin bir arada kullanılmasının birbirlerine olumlu etkileri olduğuna olan inancıyla bir adım daha atarak spor performansı, fitness ve sağlık için yeni kuvvet antrenman metodolojileri gibi farklı disiplinlerde uzman olan uluslararası eğitmen ve akademisyenleri bir araya getiriyor.
 
Yeni eğitim yöntemleri, yeni bilimsel teoriler ve Kuvvet Antrenmanı alanındaki son teknolojilerin analiz edilip tartışılacağı sunumlara ev sahipliği yapacak olan Technogym Uluslararası Spor ve Performans Kongresi’nde etkileşimli teorik bilgilerin yanı sıra, pratik oturumlar da yer alacak.
 
Kongre konuşmacıları arasında “Ağırlık Kaldırma Her Zaman Güvenli midir?” konusunda Cardiff Met. Üniversitesi’nde Kıdemli Eğitmen Dr. Joseph Esformes, “Çocuklarda ve Gençlerde Kuvvet Antrenmanı” konusunda Potsdam Üniversitesi’nden Prof. Dr. Urs Granacher, “Takım Sporlarında Kuvvet Antrenmanı: Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar “ konuşma başlığıyla Profesyonel Kuvvet ve Kondisyon Koçu, Technogym Bilimsel Araştırmalar Direktörü Francesco Cuzzolin ve “Aeorobik Sporlarda Kuvvet Neden Geliştirilir?” isimli konuşmasıyla Kuvvet Koçu, Eğitimci ve Bilim İnsanı Dr. Dan Cleather yer alacak.
 
Spor eğitmenleri, fizyoterapistler gibi sektörün farklı dallarıyla ilgilenen profesyonellerine hitap eden kongrenin biletleri için  dileyen sporseverler kongre.avv.com.tr üzerinden ön kayıt yaptırarak  indirimli fiyattan faydalanırken, ön kayıt yaptıranlar arasından yapılacak çekiliş ile 10 kişi ücretsiz bilet kazanıyor.  Bilet satışları ise çok yakında yine kongre.avv.com.tr
 
 

AVV AŞ Hakkında:
2006 yılından bu yana Technogym’in Türkiye, Türkmenistan ve KKTC distribütörlüğünü yapan AVV A.Ş, 2017 yılından itibaren de Arkas Holding ortaklığıyla faaliyetlerine devam ediyor. Technogym distribütörleri arasında son 5 yıldır dünyada ilk 5’te yer alan AVV A.Ş, 2016 yılında da ilk 3’e girmiştir. AVV A.Ş., müşterilerine satış öncesi ve sonrası  tüm noktalarda tam hizmet veriyor. Özellikle farklı tasarımlarıyla her mekana uyum sağlayabilen Technogym ürünleri, her geçen gün geliştirdiği teknoloji ve inovasyon anlayışıyla Wellness kavramını geleceğe taşıyor. Technogym’in sunduğu çözüm, ev veya otellerde faydalanmak isteyen bireysel müşterilerden güzellik tesislerine ve spalara, rehabilitasyon merkezlerine, fitness kulüplerine, kurumsal spor salonlarına ve üniversite, okul veya askeri kuruluşların spor tesislerine kadar her sektörden çok çeşitli kuruluşa hitap ediyor.
 
Technogym Hakkında:
30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym, dünyada 100’ün üzerinde ülkede bulunan yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor. Şirketin kurucusu ve başkanı Nerio Alessandri, 1983 yılında Cesena’daki garajında ilk fitness ekipmanını tasarladı. 2012 yılında ise yeni genel merkezi ve dünyanın ilk wellness kampüsü olan 110 bin metrekare yeşil alan içinde kurulan 65.000 m2 büyüklüğündeki “Technogym Village”ı açtı. Tüm dünyada 200 bin ev ve 65 bin wellness merkezinde hergün 35 milyon kişi tarafından kullanılan Technogym ekipmanları, insanların fiziksel aktivite sayesinde daha iyi yaşamalarına destek olmayı amaçlıyor. Yarısı Cesena merkezde bulunan 2.000’den fazla çalışanı ve Avrupa, A.B.D., Asya, Orta Doğu, Avustralya ve Güney Amerika’daki 14 şubesiyle üretiminin yüzde 90’ını 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden Technogym, son 7  Olimpiyat oyununun da resmi tedarikçisi oldu.
 

Diğer Mecralar

Menü