Şampiyon takım denize iniyor

Arkas Holding

Şampiyon takım denize iniyor
 
Arkas Bayk Cup’ın üç yıldır değişmeyen şampiyonu Farr 40 teknesi ve Arkas by Farr Lemon ekibi 19-20 Ocak’ta yapılacak The Marmara Bayk Kış Trofesi ile sezonu açıyor
 
Farr Lemon by Arkas ekibi, yeni yılın ilk yarışında Bayk Kış Trofesi’nin 19-20 Ocak Bodrum’da yapılacak ilk ayak yarışları ile sezonu açıyor. İkinci ayağı 8-9 Şubat tarihlerinde yapılacak olan yarış yedi ayaktan oluşuyor ve Mayıs ayının sonunda tamamlanacak. Yarıştığı tekneye güvenen deneyimli ekip bu seneki yarışlarda da iddialı.
 
One Design yarışlar için üretilen Farr 40 teknesi, Türkiye’de ve yurtdışında IRC sertifikası ile tüm yat offshore ve inshore yarışlarında kullanılabiliyor. Tamamen yarışçıl bir tekne olarak tasarlanan Farr 40, 30 knot üzeri rüzgarlarda 27 knot hızlara ulaşabiliyor. Büyük bir dümen palasına sahip olması teknenin çok iyi dümen dinlemesini sağlıyor. Teknenin manevraları bir gezi teknesine göre neredeyse 20 kat daha hızlı. Teknede 1 ana yelkenci , 3 cenovacı , 1 skipper , 1 dümenci , 1 başüstü adamı , 1 piyanocu , 1 trimer , 1 direkdibi  olmak üzere 10 kişi yarışabiliyor. Takımın skipperi Serhat Altay bu sezonda katılacakları tüm yarışlarda iddialı olduklarını dile getiriyor.

Diğer Mecralar

Menü