Prestijli inşaat projelerinin tercihi PonceBloc oluyor

Arkas Holding

Arkas’ın yapı sektöründeki iştiraki PonceBloc, hafif ve çevreci oluşu, üstün ısı ve ses yalıtım performansı, depreme dayanıklılığı ve uzun yapı ömrü ile prestijli projeler tarafından tercih ediliyor.
 
Türkiye’de faaliyetlerine başladıkları günden bu yana, okul, otel, konut, hastane, alışveriş merkezi, öğrenci yurtları, fabrika, ofis gibi farklı tip projelerde tercih edilen PonceBloc ürünleri gerek hafifliği, gerek ısı ve ses yalıtımı avantajları konforlu mekanlar yaratıyor. PonceBloc duvar malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra asmolen şekliyle de döşemeler için hem hafif hem de yanmaz bir alternatif.
Bodrum’da Swissotel Lojman Projesi, Antalya Rixos Tekirova, İzmir’de Myvia 414 konutları, Güzelvadi villaları, Denizli’de
Leman Kültür Otel Projesi, Bursa’da Vadi Mudanya Evleri,
Teraspark Konutları, Balıkesir, Aydın, Manisa, Trabzon, Konya, Samsun, Çanakkale, Rize gibi Türkiye’nin pek çok şehrinde prestijli projelerde kullanılıyor. Yoğunluğu 300 kg/m3 olan ponzadan örülmüş hafif yapı elemanı PonceBloc’u tercih eden uzman mimarların ortak görüşüne göre; daha önceki detay çözümleri ile, proje üzerinde yer alan 25 cm kalınlığındaki duvar malzemesi yerine PonceBloc kullanılarak 20 cm hatta 19cm kalınlığında bloklarla aynı ısı ve ses yalıtım değerlerine sahip duvarlar oluşturabiliyor. PonceBloc ile örülen duvarlar ile, binanın üzerindeki, ağırlığı yaklaşık yüzde 23 mertebelerinde azaltmak mümkün olabiliyor. Ayrıca doğru detay çözümleri ile tasarlanan projelerde, PonceBloc ile ses yalıtım performansı da kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor.
 
İnşaatlarda duvar örme süremizi kısalttık
Malzemenin ölçüleri sebebiyle inşaat sahasında duvar ustaları rahat ve hızlı çalışabiliyorlar. Hem günlük ördükleri duvar miktarı artıyor hem de inanılmaz bir kolaylıkla, rahatlıkla sekiz tane malzemeyi bir araya getirip bir metrekare duvar oluşturabiliyorlar. Gerek inşaat sahipleri, gerek duvar örme ustalarına avantaj sağlayan malzeme sayesinde duvar örme süreleri kısalıyor.
 

Diğer Mecralar

Menü