PonceBloc, Altın Mıknatıs ödülü’ne layık görüldü

Arkas Holding

Arkas’ın yapı sektöründeki iştiraki PonceBloc, ‘Altın Mıknatıs’ adı altında düzenlenen amacına en uygun tasarlanmış stand ödülleri kapsamında 1150 firma arasından seçilerek 2.lik ödülüne layık görüldü.

Faaliyet gösterdiği sektörlerde öncü yatırımları ve yenilikçi anlayışıyla hizmet üreten Arkas’ın yeni iştiraki PonceBloc yapı sektöründe hızlı adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Şirket, yapı sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren ve 1978’den bu yana düzenlenen Yapı Fuarı’nda Altın Mıknatıs ödülü kazandı.

Altın Mıknatıs için Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a katılan firmalar arasında değerlendirmeyi Asım Çakmanus, İsmet Göksel, E.Füsun Sümer, Emre Torbaoğlu, Y.Taner Gültekin’den oluşan seçici kurul yaptı.

“Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand” kriterleri doğrultusunda Altın Mıknatıs 2.lik ödülüne layık görülen PonceBloc, 5A Holü, 403 Nolu standda yerini aldı. Mood Mimarlık Mimar Bertan Koyuncu tarafından tasarlanan stand, görsel açıdan etkileyici olmasının yanı sıra, PonceBloc, uygulama metodlarının ziyaretçilere etkin aktarımı, mekanın verimli kullanılması, standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanılabilirliğinden dolayı ödüle layık görüldü. Ödülü PonceBloc Genel Koordinatorü Osman Topçu, Yem Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer’den aldı.

Türk inşaat sektörünün yeni yapı elemanı olarak hafifliği ile devrim yaratacak olan PonceBloc; Fransız know how’ı, Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri’de üretiliyor. Ponzadan üretilen PonceBloc, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir doğal bir ürün. Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de fark yaratıyor.

PonceBloc Hakkında
PonceBloc, acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat sektöründeki yeni iştirakidir. 61 şirketi bünyesinde barındıran Arkas’ın faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi ve öncü kimliğine uygun olarak PonceBloc, Türkiye’nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmaya aday. PonceBloc duvar malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra asmolen şekliyle de döşemeler için hem hafif hem de yanmaz bir alternatif.
Ponzadan üretilen PonceBloc, hafif, çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir, doğal bir ürün. Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de dikkat çekiyor.  
www.poncebloc.com.tr

Diğer Mecralar

Menü