Piri Reis’ler basketbolla şenleniyor

Arkas Holding

Arkas Spor Kulübü ve Allso Academy iş birliği ile Işıl Alben Basketbol Okulu Piri Reis İlköğretim Okulları’na geliyor. 11 Kasım’da Güzelbahçe şubesinde başlaması planlanan program 18 Kasım’da ise Karşıyaka şubesinde hayata geçirilecek.
A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın ve Galatasaray’ın başarılı oyun kurucusu Işıl Alben’in Allso Academy çatısı altında oluşturulan basketbol okulu, Piri Reis Okulları’nda hayata geçiriliyor.
Geçtiğimiz yıllarda Piri Reis Okulları’nda açtığı voleybol kurslarıyla bu branşı destekleyen Arkas Spor, basketbol için de kolları sıvadı. Yıllardır altyapıya verdiği önemi, A Takım’a ve Milli Takım’a kazandırdığı oyuncularla belgeleyen kulüp, bünyesindeki branşlardan voleybol, yelken, dağcılık ve yüzmenin ardından Türkiye’de kaliteli birey-sporcu yetiştirme misyonuyla yeni projeler geliştiren Allso Academy ile iş birliğine gitti. Piri Reis Okulları’nın Güzelbahçe ve Karşıyaka şubelerinde başlayacak olan Allso Academy-Işıl Alben Basketbol Okulu’nda 9-12 yaş arasındaki çocuklar basketbolu öğrenecek. Genç basketbolcular hem Cumartesi hem de Pazar günleri olmak üzere tüm haftasonlarını değerlendirebilecek. Işıl Alben Basketbol Okulu ile çocuklar aynı zamanda spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanıma, bir ekibe katılma, ekip üyesi olarak mücadele etme, paylaşma ve öz çalışma disiplinini kazanma fırsatını bulacak.

Güzelbahçe’de 11 Kasım’da başlıyor
Allso Academy-Işıl Alben Basketbol Okulu, Arkas Spor Kulübü işbirliği ile Piri Reis Güzelbahçe kampüsünde 11 Kasım’da başlıyor. Program Cumartesi ve Pazar günleri, 2005-2008 doğumlular için saat 15:00- 16:30 saatleri, 2009-2013 yılları arasında doğanlar için ise 16:15-17:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Karşıyaka Kampüsü ise 18 Kasım’da Işıl Alben Basketbol Okulu ile tanışacak. 2005-2008 doğumlular 14:15-15:30, 2009-2013 yılları arasında doğanlar 13:00-14:15 saatleri arasında basketbolun keyfine varacak.
Programa Piri Reis Okulları öğrencilerinin yanı sıra dışarıdan da başvuru yapılabiliyor.   

Diğer Mecralar

Menü