30 yıldan uzun süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif bir ruh haline dayalı Wellness konseptini teşvik eden Technogym, Covid-19 salgınına karşın alınan evde kalma önleminin hareketsizliğe neden olmaması için herkesi MyWellness uygulamasını  kullanmaya çağırıyor. MyWellness uygulaması ile Technogym Master Trainer'larının  hazırladığı kişiye özel videolara ücretsiz erişerek evde her seviyede antrenman yapılabiliyor. 

"İnsan sağlığını önemsemek; çevreye saygılı olmak ve daha sağlıklı bir dünya için katkıda bulunmak anlamına gelir" felsefesini benimseyen Technogym, hareket etmeyi tek günlük bir eylem olarak değil, tüm hayata yaymayı, tasarladığı ürün ve hizmetler ile de her alanda insan sağlığını korumayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.
Dünyada COVID-19 virüsünün yayılmasını önlemek ve sınırlandırmak için bazı önlemler sıkı bir şekilde uygulanıyor. Bunlardan en önemlisi ise dış dünyadan uzaklaşmak ve evde kalmak.  Ancak evde kalmak ve günlük rutinlerimizden uzaklaşmak da bir süre sonra bizi hareketsizliğe itmekte.
Sayısız çalışma, oturma süresi ve kronik sağlık sorunları arasında doğrudan bir ilişkinin var olduğunu gösterirken Dünya Sağlık Örgütü de birçok ciddi hastalığın nedeni olarak fiziksel hareketsizliği gösteriyor. Uzun vadede sağlık sorunlarına maruz kalmamak için hareket etmek  gerekiyor. Evde de aktif kalmanın, orta kuvvette antrenman yapmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış durumda. Çünkü egzersiz reçetesi olmayan en etkili ilaçtır.
Bunun yanısıra, düzenli uyku, doğru ve sağlıklı beslenme, nefes egzersizleri de bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olurken, pozitif kalarak kaygıyı azaltmaya da yardımcı oluyor.

Master Trainer'lar ile Ücretsiz Antrenman
Evden çalışma, evden spor yapma gibi kavramlar hızla hayatımıza girerken, sürece en kısa sürede adapte olmaya çalışıyoruz. Technogym daha önceden olduğu gibi bugünlerde de, MyWellness uygulaması üzerinden kullanıcılarına uzaktan ücretsiz antrenman dersleri sunuyor. Bireysel kullanıcıların Google Play veya App Store'dan ücretsiz indirebileceği Mywellness uygulaması sayesinde, her seviyeye ve hedefe uygun antrenman videoları ücretsiz görüntülenebiliyor.
Bununla birlikte bireysel kullanıcılar, @technogymturkey instagram hesabı üzerinden paylaşılan yönergeleri izleyerek, Technogym Master Trainer'larının hazırladığı, seviyelerine özel antrenman programlarına MyWellness uygulaması üzerinden erişebiliyor. 

Spor Salonunda Gibi
Fitness kulüplerini de unutmayan Technogym, Mywellness Profesyonel uygulamasının kullanımı konusunda kulüp yetkililerine/antrenörlerine ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek, üyelerine uzaktan antrenman programı yazılması konusunda bilgi veriyor. Bu sayede kulüplerin, üyeleri ile etkileşimde kalmasını sağlıyor.   
Ayrıca Technogym ürün gamında bulunan Myrun, Skillmill, Skillrow gibi ürünleri sayesinde evde kendilerine özel bir spor salonu tasarlamaları mümkün.
Mywellness hizmetleri konusunda ve Technogym ürünleri hakkında almak için: satis@avv.com.tr
www.avv.com.tr