Arkas Spor'un başarılı antrenörü Glenn Hoag'un çalıştırdığı Kanada Erkek Voleybol Takımı, Tokyo Olimpiyatları'ndan önce hazırlıklarını İzmir'de sürdürüyor. Arkas Turizm organizasyonuyla İzmir'e gelen Kanada Milli Takımı, kamp öncesinde kısa bir süre Çeşme'de tatil yaptıktan sonra Temmuz ayı itibariyle kampa alındı. Takımın çalıştırıcısı Hoag, deneyimli bir ekibe sahip olduklarını ve kamp süresince olimpiyatlara odaklanacaklarını söyledi.
İtalya'daki Voleybol Erkekler Uluslar Ligi maçlarını tamamlayan Kanada Milli Takımı, Tokyo Olimpiyatları hazırlığı için Türkiye'yi tercih etti. 30 Haziran'a kadar 5-6 gün süren Çeşme tatilinin ardından takım oyuncuları İzmir'de kampa girdi ve olimpiyat hazırlıklarını sürdürüyor. Kanada ekibi, Arkas Spor'u 11 yıldır büyük bir özveriyle çalıştırarak önemli başarılara imza atan Glenn Hoag yönetiminde 12 Temmuz'a kadar son hazırlıklarına devam edecek. İzmir'de antrenmanlar Arkas Spor Kulübü Örnekköy Tesisi ve Atatürk Voleybol Sigorta Shop Spor Kompleksi'nde yapılıyor.
Kampla ilgili bilgiler veren Glenn Hoag, Arkas Spor'da uzun zamandır görev yapması nedeniyle İzmir'i ve insanını yakından tanıdığını, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, turizm olanakları ve güçlü spor altyapısı nedeniyle bu kenti tercih ettiklerini belirtti. Hoag, "İtalya'dan geldikten sonra Çeşme'de 5-6 gün dinlendik. Çeşme, oyuncularımızın ve ailelerinin tatil yapması için çok güzel bir seçim oldu. Sonrasında da İzmir'e dönerek kampa girdik. Tecrübeli bir kadroya sahibiz. Burada oyuncularımız taktiksel planlarımızla ilgili bilgi sahibi olacaklar. Sporcularımız arasında adaptasyonu sağlayacağız. Zaten takım olarak olimpiyatlara hazırız" dedi. Henüz olimpiyat oyunları kadrosunu açıklanmayan Kanada'da Türkiye'de forma giyen isimlerden Graham Vigrass, John Gordon Perrin, Nicholas Hoag ve Jay Blankenau da mücadele ediyor.
Arkas Turizm organizasyonuyla İzmir'de konaklayan Kanada ekibi, turizm kenti İzmir'i de yakından tanıma fırsatı buldu. Arkas Turizm Genel Müdürü Fatih Sarıoğlu, Kanada Milli Takımı'nın olimpiyatlar öncesi hazırlık kampı için İzmir'i tercih etmelerinin çok değerli olduğunu ifade etti. Sarıoğlu, "Tarihi zenginliklerimiz ve doğal güzelliklerimizden çok etkilendiklerini söylediler. Burayı yakından tanımaları bölgede spor turizminin gelişimi ve sürdürülebilirliği açısından da çok önemli. Arkas Turizm olarak bu organizasyonu gerçekleştirmekten mutluyuz" şeklinde konuştu.

Kanada Erkek Voleybol Milli Takımı Tokyo'da İran, İtalya, Japonya, Polonya ve Venezuela ile A Grubu'nda yer alıyor ve ilk maçını 24 Temmuz Cumartesi günü İtalya ile oynayacak.