Her yıl Fas Kralı adına düzenlenen Marathon Des Sables'e Arkas Holding ve Technogym desteği ile Türkiye'den katılan Technogym Master Trainer'ı ve Running Academy'nin kurucusu Özgür Tetik 3. etaba geçti.

Bu sene 32'cisi  gerçekleşen Marathon des Sables'in 6 bölümden oluşan 250 km'lik parkurunda üçüncü etaba geçildi.  51 ülkeden toplam 1200 kadın ve erkek katılımcının , aylardır maratona hazırladıkları bedenleri, motive zihinleri, 7 günü geçirecek kadar yiyecek ve içecek ile donattıkları sırt çantaları ile 9 Nisan'da yola çıkmıştı.

« Kum ve Tepeler »
Ilk iki etabın ardından yarışmacıları yüzde 98'e yakını yarışmaya halen devam ediyor. Kum ve Tepeler adı altındaki üçüncü etapta ise yarışmacılar zincir oluşturarak kumlu geçitlerden geçerek tepelere tırmanacak. Yaklaşık 10,5 saat sürmesi beklenen tırmanış 31,6 kilometre uzunluğunda. Bir kaç külo yük ve dengesiz bir zeminde yürüyen yarışmacılar aynı zamanda boğucu sıcaklık altında zorlu yamaçlara tırmanacak.

Türk koşucu yarışa devam ediyor
« Lets Move For A Better World » sloganıyla wellness kavramını  dünyaya yaymayı hedefleyen Technogym'in Türkiye distribütörü AVV AŞ. ile ortak olarak Arkas Spor Kulübü'nü sürdürülebilir bir kulüp haline getirmeyi amaçlayan Arkas Holding'in  sponsorluğunda yarışa katılan Özgür Tetik, hazırladığı  8 kg'lık bir çanta ile yarışa devam ediyor. Özgür Tetik daha önce 2 kez 250 kilometrelik ultra maratonlarda koştu ancak ilk kez çöl maratonunda koşuyor.

1986 yılında gerçekleştirilen ilk maratondan itibaren 20.000'e yakın kişi, çölde 250 km'yi koşarak ve yürüyerek,  yiyeceklerini üzerlerinde taşıyarak parkuru tamamlayıp bu maceraya dahil olacak.Fas Çölü, Ouarzazate bölgesinde, 25 ile +45 derece arasında değişen sıcaklıkla mücadele edecek katılımcılar aynı zamanda rutinden kaçarak muhteşem bir maceranın içine dalıp, başarı yakalamak için imkan sağlarken hayır kurumları için bağış toplayacak.

Editöre not:
Arkas Holding, İtalyan Technogym The Wellness Company'nin Türkiye, KKTC ve Türkmenistan'daki tek distribütörü olan AVV A.Ş. ile yeni bir ortaklığa imza attı.  

AVV A.Ş. 2007 yılı başından itibaren Türkiye, KKTC ve Türkmenistan‘da Technogym The Wellness Company şirketinin genel ve tek distribütörü. AVV A.Ş. üst üste 3 yıl ( 2011-2012-2013 ) Techogym The Wellness Company'nin dünyadaki en iyi performans sergileyen distribütörü ödülünü almış, hali hazırda dünyadaki sıralamada da üstlerde yer alıyor. Bugün Türkiye'nin önde gelen otelleri, saygın residence ve fitness salonlarında, spor kulülerinde, ayrıca kurumlarda Technogym ürünleri kullanılıyor.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas, "Biliyorsunuz aile olarak iki ana sosyal sorumluluk alanını seçtik. Birincisi sanat diğeri de spor. Arkas Spor'u 2001 yılında kurduk. Voleybol, yelken, yüzme ve dağcılık branşları var. Bir spor kompleksiyiz ve bu okul haline geldi. Kurulumundan bu yana 8 bin tane çocuğun eğitimini üstlendik ve bunu çoğaltmaya çalışıyoruz. Bunun sürdürülebilir bir spor kulübü haline gelmesini istiyorum. Çocukların spor yapabilmesine, değişik sporları deneyip ileriki yaşlarda da devam edebimelerini istiyorum. Technogym, Tamamen, sporla benim yapmak istediğimi temsil eden bir şirket. Onun yatırımını Arkas Spor'a vermek, çocuklara vermek. Bunu sonsuz bir zincir gibi hayal ettim. Şöyle düşünüyorum; bir çocuğum vardı, onun geleceğini düşünürken böyle bir ortaklık kurmaya karar verdik. Çok geleceği olan ve çok inandığım bir şirket. Arkas olarak, büyürken AVV'nin daha kurumsal bir iskeleti kurmasında yardımcı olacağız, çünkü büyüyeceğiz ve umarım Türkiye'nin ve çevre ülkelerin lider şirketi olmaya devam ederiz" diye konuştu.