Arkas Sanat Merkezi, çocuklar için düzenlediği atölye çalışmalarını ve okullara özel hazırladığı sergi turlarını pandemi sürecinde sanal ortama taşıyarak çocukların kültür-sanat gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

Arkas Sanat Merkezi, sosyal medya hesapları üzerinden her hafta sonu gerçekleştirdiği çocuk atölyelerinde; çocukların eğlenirken farklı sanat dallarını, sanat akımlarını ve sanatçıları keşfederek keyifli zaman geçirmesini destekleyen eğitici aktiviteler düzenliyor. Çocukların, keyifli zaman geçirmesine aynı zamanda da hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olan, ebeveynleriyle birlikte yapabilecekleri aktiviteler; çizgi, renk, doku, şekil, biçim gibi görsel tasarım ögelerini kullanarak iki ve üç boyutlu çalışmalar oluşturmasını destekliyor.

Arkas Sanat Merkezi'ndeki geçmiş ve güncel sergilerden ilham alınarak hazırlanan aktivitelerde, "Resimde Keşif" "Dedektiflik Oyunu" "Resimdeki Farkları Bul!" gibi farklı içerikler ile çocukların sanat eseri inceleme ve yorumlaması da keyifli hale getiriliyor.

Arkas Sanat Merkezi farklı yaş gruplarına özel "Eskiyi Renklendir", "Boya, Çiz, Bas: Mono Baskı", "Gün batımı resmi", "Kirigami" gibi aktiviteler ile çocukların hayal kurmasını desteklerken aynı zamanda da farklı malzemeler ile resim veya üç boyutlu çalışmalar yapmaya teşvik ediyor. Aktiviteler, çocukların farklı sanat dallarını ve sanat akımlarını tanıyabileceği, keşfe dayalı, eğitici ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Arkas Sanat Merkezi, dijital ortamda gerçekleştirdiği atölye çalışmalarının yanı sıra, pandemi nedeniyle sergileri ziyarete gelemeyen okul grupları için hazırladığı okul dosyaları ile öğretmen ve öğrencilere eğlenceli bir sanal gezi deneyimi de sunuyor. Okul dosyalarında bulunan sanal gezinti linki üzerinden öğretmenler öğrencileri ile birlikte sergiyi gezerken aynı zamanda da ilkokul, ortaokul ve lise grupları için hazırlanan metinler doğrultusunda keyifli bir kültür-sanat gezisi yapabiliyorlar. Bununla birlikte okul dosyasında bulunan soru-cevap kısımları, araştırma konuları ve aktivite örnekleriyle öğrencinin gezi süreci interaktif bir şekilde tamamlanıyor.

Arkas Sanat Merkezi 0232 464 66 00 numaralı telefondan aranarak okul dosyaları ile ilgili detaylı bilgi alınabilir.

www.arkasssanatmerkezi.com