Lucien Arkas’a İstanbul Sanat Fuarı ARTİST’ten “Onur Odülü”

Arkas Holding

TÜYAP tarafından verilen ARTİST 2012 22. “İstanbul Sanat Fuarı Onur Ödülleri” sahiplerini buldu. Arkas Holding Yonetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas “Koleksiyoner Onur Ödülü”ne layık görüldü.
 
TÜYAP tarafından İstanbul Sanat Fuarı kapsamında her yıl plastik sanatlara katkıları ve farklı alanlardaki çalışmaları nedeniyle verilen onur ödülleri 19 Kasım’da açıklandı. Bu yıl 22’ncisi düzenlenen ödül töreninde Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’a Arkas Koleksiyonu ve İzmir’de açtığı Arkas Sanat Merkezi çalışmalarından dolayı Koleksiyoner Onur Ödülü takdim edildi. Ödülünü sanat tarihçisi ve eleştirmen yazar Prof. Dr. Kaan Özsezgin’den alan Lucien Arkas kısa ve anlamlı bir cümle ile teşekkür etti. Lucien Arkas “Güzelliğe dönüşmeyen varlığın izi kalmaz” diyerek bir anlamda sanat ile ilgili çalışmalarının çıkış noktasını belirtti.
 
Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinden olan Lucien Arkas’ın bine yakın eserden oluşan ve Türkiye’nin sayılı koleksiyonlarından olan bir sanat koleksiyonu var. Kasım 2011’de açtığı Arkas Sanat Merkezi’nde hem kendi koleksiyonundaki eserlerden hem de farklı sanatçıların eserlerinden derlenen sergileri sanatseverlerle buluşturuluyor. Ödül töreninde ayrıca Türk heykel sanatına önemli katkıları nedeniyle Sanatçı Onur Ödülü Prof. Dr. Rahmi Aksungur’a, Eleştirmen Onur Ödülü Doç. Dr. Zeynep Yasa Yaman’a, Sanatsever Kurum Onur Ödülü Grafist – İstanbul Uluslararası Grafik Tasarım Günleri Etkinlikleri düzenleyicisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’ne verildi.

Diğer Mecralar

Menü