LA Şarapları, ithal şarap pazarında iddiasını artırıyor

Arkas Holding

Vedat Milor’un seçtiği ve LA Şarapları’nın Türkiye’de dağıtımını yaptığı ithal şaraplar tanıtıldı
  
İthal şarap portföyünü her geçen gün zenginleştiren LA Şarapları, Fransa’dan 6 üreticinin 11 ürününü, İtalya’dan ise 9 üreticinin 18 ürününü portföyünde bulunduruyor ve Türkiye dağıtımını üstleniyor.  Vedat Milor’un seçtiği şaraplardan oluşan portföyden seçilen ürünler LA Şarapları evsahipliğinde İtalya ve Fransa’dan iki değerli butik üreticisinin katılımıyla Renaissance Istanbul Bosphorus Otel’de tanıtıldı. 
 
İtalya’nın Toskana bölgesinde 1983 yılında kurulan bağlarında 2002 yılından bu yana organik bağcılık yapan Le Macchiole dünyanın 33 ülkesine şaraplarını ihraç ediyor. Super Tuscan olarak bilinen Le Macchiole’ nin Messorio ürünü Türkiye’de ilk defa LA Şarapları tarafından satışa sunuluyor. Tardieu Laurent, Fransa’nın Chateauneuf du Pape bölgesinin önemli üreticisi ve bölgenin en iyi bağlarından birine sahip. İthal şarap pazarında iddiasını artıran LA Şarapları, kendi bölgelerinin en önemli üreticileri arasında sayılan bu iki üreticiyi, ortak butik ve organik bağcılık inanışıyla Türk pazarına girmeye ikna etti.
 
Yemekte söz alan Le Macchiole Satış Müdürü Veronica Veltro “LA Şarapları ürünlerimizi ithal etmek üzere bize geldiğinde sunumlarından ve şirketin vizyonundan çok etkilendik. Portföylerindeki şarapların seçiminde bizimle aynı yaklaşıma sahip butik üreticilerin olması Türkiye’yi bir Pazar olarak görmemizi sağladı. Türk şarap pazarında onlarla birlikte girmiş olmaktan çok memnunuz.” dedi. Tardieu Laurent’in 3. kuşak iki kardeş yöneticisinden Bastien Tardieu ise Türkiye’ye her yıl tatil için geldiğini ve çok sevdiğini belirterek “Bu işbirliği sayesinde Türkiye’ye daha çok gelmek için yeni bir bahanemiz oldu. Türk şarap pazarının potansiyeline güveniyorum o nedenle LA Şarapları ile yaptığımız bu işbirliğinin faydalı olduğuna inanıyorum. “ dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
LE MACCHIOLE- Messorio (Super Tuscan)
 
Toskana bölgesinden Merlot üzümüyle yapılan Messorio, kahve ve meyan kökü izleri ile ahududu ve frenk üzümü aromaları arasında iyi bir dengeye sahip, tam gövdeli bir şarap.
 
TARDIEU LAURENT – Cuvée Spéciale’ 
 
2 yıl fıçıda yıllandırılan ve kısıtlı filtrasyon uygulanan Cuvée Spéciale, narin çiçeksi aromalara ve yoğun meyve karakterlerine sahip gövdeli bir şarap.
 
LA Şarapları ürün portföyü belirli Macro, Migros, Real, Metro ve Carrefour mağazalarında satışa sunuluyor. Ürünlerin tavsiye edilen fiyat aralıkları KDV dahil 30 TL ile 520 TL arasında değişiklik gösteriyor. Detaylı bilgi için www.lawines.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 

Diğer Mecralar

Menü