Klasik otomobiller bağa girdi

Arkas Holding

Lucien Arkas Bağları içinde bulunan LA Mahzen, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) ile yarım asrı devirmiş yaklaşık 30 klasik otomobili ağırladı.
 
Türkiye’nin en büyük tek parsel organik bağı olan Lucien Arkas Bağları, klasik otomobillere ev sahipliği yaptı. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, 1950’li yıllardan 1970’li yıllara kadar çok geniş bir marka ve model yelpazesinde yaklaşık 30 otomobille bağı ziyaret etti.
 
Tarihi Metropolis topraklarındaki Lucien Arkas Bağları’ndaki eski bir su kemeri kalıntısı ve Tümülüs’ün yarattığı atmosfere klasik otomobiller de eklenince ortaya izlenilesi görüntüler çıktı.
 
Lucien Arkas Bağları’nın yemyeşil manzarasına karşı LA Mahzen’in damakları fetheden yemekleri ile keyifli saatler geçiren İKOD temsilcileri ayrıca bağdaki üretim tesisini gezerek organik bağcılık ve üretim hakkında bilgi aldı.
 
LA Mahzen üç bin metrekarelik mahzen bölümü, tadım alanı, 50 kişilik toplantı salonu, 500 kişi kapasiteli veranda ve teras bölümleri ve restoran bölümleri ile hem şirket toplantılarına hem de açıkhava organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor.
İKOD üyesi klasik severler aynı zamanda İzmir’in kurtuluşunun 94.yıl dönümü törenlerine de katıldı.
 
 

Diğer Mecralar

Menü