Kadınlar Günü’nde, Kadınlar için…

Arkas Holding

Arkas Trio, Dünya Kadınlar Günü haftası konseri ile dünyanın en ünlü kadın bestecilerinin eserlerini yine kadınlar için seslendirdi. Gecede Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’a sanata katkılarından dolayı bir de plaket takdim edildi.
 
Tüm dünya kadınları için simgesel bir anlamı olan 8 Mart, 1977 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Kadın Hakları ve Uluslararası Barış Günü” ilan edilmesiyle, birliğe üye olan ülkelerde “Uluslararası Kadın Günü” adıyla, farklı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri ve farkındalık yaratacak çalışmalarla kutlanmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio da bu yıl 8Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, seyircisinin karşısına ‘kadınlar’ için çıktı. Konser İzmir ve çevresindengirişimci kadınların katıldığı özel bir davetle 10 Mart’ta İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzmir Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nun katkılarıyla organize edilen Dünya Kadınlar Günü Haftası Konseri’nin kahramanları kadın besteciler oldu.
Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’a İzmir Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel tarafından sanata katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından başlayan gecede solist kemancı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Alman çellist Gustav Rivinius sahnedeydi.İlk bölümde Fransız besteci Mel Bonis’in “Matin“ ve “Soir“ eseri ile ünlü Alman sanatçı Clara Schumann’ın Trio’su ve en çok sevilen bestelerinden Tempo di menuetto, ikinci bölümde ise Clara Schumann ile platonik aşk yaşadığı rivayet edilen Johannes Brahms’ın Alegro Molto’su seslendirildi.

Diğer Mecralar

Menü