Harekete Meydan Oku Türkiye’de bir ilk: Technogym koşu bandında 24 saatlik dayanıklılık testi

Arkas Holding

Technogym Türkiye Distribütörü AVV A.Ş., #hareketetiyiyaşa mottosuyla sağlıklı bir yaşam tarzının bireyler tarafından benimsenmesi amacıyla Türkiye’de yaptığı çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda ekim ayı sonunda İstanbul Zorlu Center’da “Harekete Meydan Oku”nuyor.
 
Topluma düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamak için 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerde bulunan Technogym The Wellness Company, 100’ün üzerindeki ülkede yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor. Technogym Türkiye Distribütörü AVV A.Ş.’de daha fazla hareketi teşvik etmek önemli etkinliklere imza atıyor.
 
Technogym, Zorlu Center’e mağaza kuruyor
Technogym, Zorlu Center meydan katında 25-26-27 Ekim tarihlerinde bir pop-up mağaza kuruyor. Mağazada ünlü mimar-tasarımcı Antonio Citterio’nun tasarladığı ve bir çok tasarım ile teknoloji ödülünü kazanmış, bireysel kullanıma uygun “Personal Serisi” ürünler ve aksesuarlar  yer alacak.  Burada, ziyaretçiler Personal Serisi ürünleri deneyimleyebilecek ve satın  alabilecekler. 
 
24 saatlik performans denemesi
Ürün deneyiminin yanısıra Technogym Uzman Eğitmeni Özgür Tetik aynı alanda Türkiye’de bir ilke imza atarak 24 saatlik bir koşu performansı denemesi gerçekleştirecek.
Bu dayanıklılık koşusu, 26 Ekim 12.00’de başlayıp 27 Ekim 12.00’de sona erecek. Tüm koşu canlı olarak sosyal medyadan yayınlanacak. Bu performans hiç durmadan 24 saat çalışacak olan Technogym RUN1000 serisi koşu bandından gerçekleştirilecek. Özgür Tetik’e kadın ve erkek olmak üzere 6’şar kişilik iki takım, 24 saat boyunca 2 farklı model Technogym koşubanında eşlik edecek. Bu takımlar farklı zamanlarda farklı kişiler 2’şer saatlik performans gerçekleştirerek 24 saati tamamlamış olacaklar. Technogym koşu bantlarının teknolojisi ve sağlamlığı da sporseverlerle paylaşılmış olacak.
 
Türkiye’de ilk kez yapılacak bu dayanıklılık performansının destekçileri ise Uludağ Premium, Clinic Athletic, LG, Under Armour ve Power Group.  Power TV ve Power Fm’i bünyesinde bulunduran Power Group, Power APP üzerinden 24 saat canlı olarak yapacak.
 
AVV AŞ Hakkında:
2006 yılından bu yana Technogym’in Türkiye, Türkmenistan ve KKTC distribütörlüğünü yapan AVV A.Ş, 2017 yılından itibaren de Arkas Holding ortaklığıyla faaliyetlerine devam ediyor. Technogym distribütörleri arasında son 5 yıldır dünyada ilk 5’te yer alan AVV A.Ş, 2016 yılında da ilk 3’e girmiştir. AVV A.Ş., müşterilerine satış öncesi ve sonrası  tüm noktalarda tam hizmet veriyor. Özellikle farklı tasarımlarıyla her mekana uyum sağlayabilen Technogym ürünleri, her geçen gün geliştirdiği teknoloji ve inovasyon anlayışıyla Wellness kavramını geleceğe taşıyor. Technogym’in sunduğu çözüm, ev veya otellerde faydalanmak isteyen bireysel müşterilerden güzellik tesislerine ve spalara, rehabilitasyon merkezlerine, fitness kulüplerine, kurumsal spor salonlarına ve üniversite, okul veya askeri kuruluşların spor tesislerine kadar her sektörden çok çeşitli kuruluşa hitap ediyor.
 
Technogym Hakkında:
30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym, dünyada 100’ün üzerinde ülkede bulunan yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor. Şirketin kurucusu ve başkanı Nerio Alessandri, 1983 yılında Cesena’daki garajında ilk fitness ekipmanını tasarladı. 2012 yılında ise yeni genel merkezi ve dünyanın ilk wellness kampüsü olan 110 bin metrekare yeşil alan içinde kurulan 65.000 m2 büyüklüğündeki “Technogym Village”ı açtı. Tüm dünyada 200 bin ev ve 65 bin wellness merkezinde hergün 35 milyon kişi tarafından kullanılan Technogym ekipmanları, insanların fiziksel aktivite sayesinde daha iyi yaşamalarına destek olmayı amaçlıyor. Yarısı Cesena merkezde bulunan 2.000’den fazla çalışanı ve Avrupa, A.B.D., Asya, Orta Doğu, Avustralya ve Güney Amerika’daki 14 şubesiyle üretiminin yüzde 90’ını 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden Technogym, son 7  Olimpiyat oyununun da resmi tedarikçisi oldu.
 

Diğer Mecralar

Menü