“Geleceğim Arkas”la hayata adım adım

Diğer Mecralar

“Geleceğim Arkas”la hayata adım adım…

Arkas Holding

Arkas Akademi tarafından Arkas Narlıdere Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için hazırlanan “Geleceğim Arkas Stajyer Gelişim Programı” yeni eğitim-öğretim yılının ilk yarısı tamamlandı.
Arkas Akademi tarafından hayata geçirilen “Geleceğim Arkas Stajyer Gelişim Programı”, Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerinin kendi geleceklerine yön verebilecekleri ve farkındalıklarını artıracakları kapsamlı bir staj yapmalarına olanak sağlanıyor.
Öğrencilerle Arkas merkez binasında biraraya gelen Lucien Arkas “Kısa zamanda elde edilen şeyler, kısa ömürlü olur. Daha derin kökü olan ağaçlar daha uzun yaşar. Ben bu ağaçlara yani gençlere yatırım yapıyorum. Eğitim çalışmalarımıza önem veriyorum, zaman ayırıyorum. Hepsi pırıl pırıl, bu gençler yarının Arkaslı çalışanları olarak yetişiyor.” dedi.
Bu yıl lise son sınıflardan 36 öğrencinin katıldığı program kapsamında öğrenciler, dokuz ay boyunca Dokümantasyon, Liman Hesapları, Liman Operasyon, Acente Hesapları, Ordino, Acente Müşteri Hizmetleri, Gümrük Hizmetleri, Dış Hesaplar, Forwarder Müşteri Hizmetleri ve Depo Hizmetleri bölümlerinde staj imkânından yararlanıyor. Program ayrıca Arkas’ı, yapılan işi ve sektörü daha iyi tanıtarak gençlerin mesleki konularda kendilerini geliştirmelerini, kişisel gelişim konularındaki yetkinliklerini artırmayı, onlara araştırma yapma ve çözüm üretme becerisi kazandırmayı amaçlıyor.
Burs İmkânı
“Geleceğim Arkas Stajyer Gelişim Programı”, Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs olanakları sağlıyor. Öğretim yılı sonunda, her sınıf düzeyi için yıl sonu başarı puanına göre ilk 3’e giren öğrenciler, bir sonraki öğretim yılında burs almaya hak kazanıyor. Lise bursları 10. sınıftan itibaren verilmeye başlanıyor. Okulda daha önce Lise Bursu almış, Geleceğim Arkas Staj Programı’na katılarak 100 üzerinden en az 70 puanla başarı göstermiş, Arkas Holding’nin faaliyet alanları ile ilgili üniversite bölümlerini kazanmış öğrenciler Öğrenci Bursu Başvuru Formu’nu doldurarak üniversite burs başvurusunda bulunabiliyorlar.
İngilizce Eğitim Desteği
Program kapsamında Arkas Yabancı Dil ve Kültürler Merkezi de, staj programına katılan öğrencilere İngilizce eğitim desteği sağlayarak, haftada 4 saat genel ve iş İngilizcelerini geliştirmeye yönelik eğitimler sunuluyor. Program sonunda, öğrencilerin sektörün gerektirdiği dil becerilerine sahip olmaları hedefleniyor.
Mentor Desteği İle Daha Da Güçlü
“Geleceğim Arkas” kapsamında uzun yıllardır Arkas’ta tecrübe kazanmış, şirket politikası, kurum gereklilikleri, çalışma stratejileri ve kariyerini yönlendirme konularında tavsiyelerde bulunabilecek Arkas çalışanları programa katılan öğrencilerle deneyimlerini paylaşıyor. Mentorlar, öğrencilere Arkas kurum kültürünü tanıtırken aynı zamanda akademik veya profesyonel kariyer alanlarında da destek veriyor. Programa katılmak isteyen öğrenciler “Geleceğim Arkas Stajyer Gelişim Programı” için özel olarak hazırlanan, www.gelecegimarkas.com web sitesi üzerinden gerekli tüm bilgileri edinebiliyor. Sitede şirket ve staj programı hakkında bilgiler, stajyerler için kitap ve film önerileri, şirket yönetmelikleri ve stajyerlerin eğitim programlarının yer aldığı dokuz aylık takvim yer alıyor. Bu sayede öğrenciler hem programlarını hem de etkinlikleri takip edebiliyor. Her ay sonu yapılan değerlendirmelerden alınan puanlara göre de ayın ilk üç stajyeri belirlenerek web sitesinde duyuruluyor.
Yıl Boyunca Puan Topluyorlar
Öğrenciler dokuz ay boyunca kendileri için düzenlenen tüm mesleki eğitimlere katılarak başarı rozetleri ile birlikte 40 puan alıyorlar. Staj yaptıkları bölümde gösterdikleri performanslar ise öğrencilere 45 puan kazandırıyor. İngilizce eğitimlerdeki gelişim ise 15 puan getiriyor. Gelişim yolculuğunu başarı ile tamamlayan gençlerin tüm aşamalardan en az 70 puan toplaması gerekiyor. Haziran ayında okul bitimiyle birlikte mezuniyet töreni düzenleniyor.

Diğer Mecralar

“Geleceğim Arkas” la hayata adım adım

Diğer Mecralar

Menü