FUTBOL ENDÜSTRİSİNİN KALBİNİN ATTIĞI FIFEX’TE TECHNOGYM DE YERİNİ ALDI

Arkas Holding

24. Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen FIFEX futbola yatırım yapan tüm sektörlerden kurum ve kuruluşları tek çatı altında topladı. Seminerin destekçileri arasında yer alan Technogym’in Bilimsel Araştırma ve İletişim Müdürü Prof. Dr. Silvano Zanuso ise FIFEX’te konuşmacı olarak yer aldı. Etkinlik kapsamında Technogym Yılın Fitness Ekipmanı ve Teknoloji Ödülü’ne de layık görüldü.
 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin (TÜFAD), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliği ile düzenlediği UEFA Pro Lisans Antrenör Gelişim Semineri  ‘ bu yıl ilk kez hayata geçirilen Futbol Endüstrisi Forum Ve Fuarı FIFEX’e de evsahipliği yaptı. 
 
TFF Süper Ligi devre arasında, 8 – 10 Ocak 2018 tarihlerinde Antalya Belek’te gerçekleştirilen 24. Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri 600 UEFA pro-lisans antrenörünün yanısıra diğer lisanslara sahip yaklaşık bin 500 antrenörü buluşturdu. 
 
Seminer süresince futbola yatırım yapan tüm sektörlerden kurum ve kuruluşlar da Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı (FIFEX) çatısı altında toplanırken, üç gün boyunca dünya futbolunda konuşulan en yeni bilgi ve teknolojiler paylaşıldı. Technogym’in de destekçiler arasında yer aldığı organizasyonda Technogym Bilimsel Araştırma ve İletişim Müdürü Prof. Dr. Silvano Zanuso da futbolda gücü ve verimliliği yönetmek konulu konuşması ile, futbolcuların antrenman esnasında dikkat etmesi gereken noktalara dikkat çekti. Futbolcuların koşu esnasında enerjiyi saklamaları ve  dengelerini korumaları gerektiğini, farklı antrenmanlarla sürekli enerjilerini yükseltmeleri gerektiğini aktaran Zanuso, aynı zamanda koşudaki temel parametrenin “Watt” olduğu konusuna değinerek, watt’ı direkt etkileyen hız, denge ve yere temas süresinin önemine dikkat çekti. Zanuso, “Performansı artırmak için sürekli “watt” üretilmesine ihtiyaç var. Futbolda, metabolik güç ölçülse de performansın ölçülmesi mümkün değil. Performans artırmaya yönelik, koşu, kızak ve paraşüt antrenmanlarını tek bir çözümde sunan Technogym’in yeni ekipmanı SKILLRUN hem kardiyo hem güç antrenmanlarını birleştiriyor ve istenen tüm ölçümlemeyi sporcuya sunuyor” diyerek SKILLRUN ile ilgili bilgi verdi.
Technogym’e Yılın Fitness Ekipmanı ve Teknoloji Ödülü
Sektörün en iyilerine birçok alanda ödül verilen organizasyonda “Yılın Fitness Ekipmanı ve Teknoloji Ödülü”’nün sahibi de Technogym oldu. TFF Onursal Başkanı Şenez Erzik’in yanısıra, Emre Aşık, Lasma Liepa ve Abdullah Avcı gibi bir çok ünlü sporcunun ziyaret ettiği Technogym standında tüm davetliler SKILLRUN’ın yanı sıra SKILL LINE serisinden SKILLROW ve SKILLMILL’i de deneyimle fırsatı yakaladı.
SKILL LINE’ın bir parçası olan ve atletik performanslarını geliştirmek isteyenler için Technogym ve Olimpiyat şampiyonları tarafından geliştirilen SKILLRUN, gücü geliştirmek için hem kardiyo hem de direnç antrenmanlarına yönelik ürünlerin bir bileşimi olarak dikkat çekiyor. 

Diğer Mecralar

Menü