“Elektronik Atık Geri Dönüşüm Projesi”ne Bonbonnière öğrencileri’nden destek

Arkas Holding

Bonbonnière öğrencileri, Arkas Holding’in sosyal sorumluluk gönüllerinden oluşan “Deniz Yıldızları” topluluğunun düzenlediği “Elektronik Atık Geri Dönüşüm Projesi’ne çevre konulu gösterileri ile  destek verdi

Fark etmeden öğrenme tekniğiyle Fransızca-Türkçe iki dilde eğitim veren Alsancak’taki Bonbonnière, Küçük Ev Gündüz bakımevi öğrencileri sosyal konularda da pek çok aktivite ile hem eğleniyor hem öğreniyor. Son olarak çevrenin korunması konusunda Arkas Holding’deki büyüklerinin yürüttüğü Elektronik Atık Geri Dönüşüm Projesi’ne sosyal sorumluluk projesine destek olmak amacıyla keyifli ve bilinçli mesajlar içeren bir gösteri yaptılar.

Bonbonnière öğrencileri, küçük yaşlarda çevre bilincine sahip olmanın önemini vurgulamak amacıyla kendi elleriyle yaptıkları mesaj içerikli ağaçtan panolar ile Arkas Holding merkez binasında sundukları çevre koruma temalı gösterileri ile büyük ilgi topladılar.
Minik öğrenciler hazırladıkları özel gösteride önce bir fabrika oldular, gürültüler çıkardılar. Ardından hepsi birer elektronik eşyayı canlandırdı. Her bir eşya konuşmalarıyla, ne kadar çok hayatın içinde olduklarını ve ne kadar vazgeçilmez olduklarını anlatarak elektronik bir dünyaya farkında olmadan nasıl sürüklendiğimizi vurguladılar. Öğrenciler sonra deniz ve gökyüzü olarak nelere sahip çıkmamız gerektiğini hatırlattılar.

Gösterinin sonunda heyecan dolu sesleriyle “Biz Bonbonnière çocuklarıyız, çevreyi koruyacağız” diyerek bir ağızdan söz verdi.
Okulda topladıkları elektronik eşyaları Arkas Holding binasındaki atık kutusuna atan öğrenciler, bu gösteriyle de büyüklerinin yüzlerinde tebessüm yaratarak konunun önemini ve ciddiyetini bir kez daha anımsatmış oldu.

Proje geliri Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na…
Arkas Holding çalışanlarının gönüllü projelere imza atan “Deniz Yıldızları” grubu 6 ay önce Elektronik Atık Geri Dönüşüm Projesi’ni başlattı. Proje kapsamında Arkas Holding’in Türkiye’deki 13 ofisinde geri dönüş kutuları yerleştirerek eski bilgisayarlar, telefonlar, hesap makineleri, gemilerden sökülen eski elektronik eşyalar gibi pek çok elektronik atık malzemesi toplandı. Proje sonunda elektronik eşyaların bedeli kadar nakit para Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na yarar sağlayacak.
 
 
 

Diğer Mecralar

Menü