Efsane Ford Mustang İzmir’de Arkas Otomotiv showroomunda test sürüşüne bekliyor

Arkas Holding

Arkas Otomotiv 5 Kasım Cumartesi günü efsane otomomobil Ford Mustang’i ağırlıyor. 50 yıldan sonra tekrar Avrupa ve Türkiye’de satışa sunulan Ford Mustang  Avrupa ve Türkiye yollarında rüzgar gibi esiyor. Avrupa’da satılan seri üretim Ford modelleri arasında “en hızlı model” olan Mustang’i test etmek isteyenler Arkas Otomotiv Karşıyaka Şubesi’nde buluşuyor.
 
Tasarımda ve hızda tam bir efsane
 
Ford Mustang’in, kendine özgü tasarım detayları arasında; alçak ve geniş tavan, dik eğilimli ön ve yan camlar, üç boyutlu, üç çizgi halindeki stoplar, kaslı gövde dizaynı, köpekbalığı burnu şeklindeki gövde ve ön ızgara üzerinde bulunan eşsiz Mustang logosu yer alıyor.
 
Ford Mustang, Fastback ve Convertible olmak üzere 2 farklı gövde tipi ile 2,3 lt Ecoboost 317 PS ve 5 lt V8 421 PS motor seçenekleri ile manuel ve otomatik şanzıman ile sunuluyor. Avrupu’da satılan seri üretim Ford modelleri arasında gelmiş geçmiş en hızlı model ünvanına sahip olan Ford Mustang V8 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede tamamlarken, Ford Mustang 2.3 EcoBoost, 0’dan 100 km/s hıza 5.8 saniyede ulaşıyor. 

Diğer Mecralar

Menü