Deniz ve Rüzgarın Çağrısına Kulak Verin!

Arkas Holding

İlki 2017 yılında gerçekleştirilen ve katılımda rekora imza atarken yelken tutkunlarının tüm yıl heyecanla beklediği bir etkinlik haline gelen Arkas Aegean Link Regatta, bu yıl da beş gün boyunca tatlı rekabeti ve eğlenceyi birleştirecek.  28 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde düzenlenecek organizasyon Çeşme’yi daha da ısıtacak.

Yelken sporunu Türkiye’de 70’den 70’e herkese tanıtmak ve sevdirmek için üç yıl önce harekete geçen Arkas, Türkiye Yelken Federasyonu ve EAYK (Ege Açık Deniz Yat Kulübü) Çeşme Marina Çeşme kıyılarını bu yıl da renklendirecekler.

UBS Yine Sponsor
Katılımcı sayısını her yıl daha da artıran ve bu yıl 50’nin üzerinde yat, 500’ün üzerinde yelkenciyi ağırlaması beklenen Arkas Aegean Link Regatta’nın, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yanında büyük bir destek var. Sürdürülebilir ve geleneksel hale gelmesi hedeflenen yarış, ilk yıl gösterdiği başarının ardından  adını uluslararası arenada da duyurarak değerli markalarla birlikte yürümüştü. O markalardan biri olan İsviçre merkezli dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden UBS, Arkas Aegean Link Regatta’nın üçüncü yılında da yanında. İlk gün gerçekleşecek yarış ise yine kendi adıyla, UBS Çeşme Şamandıra Yarışı olarak anılacak.

Çeşme’nin dört bir yanında yelken dansı
Rüzgar açısından dünyada yelken ve yat yarışı yapılabilecek en iyi parkurlardan biri olan Çeşme, Ovacık’tan itibaren tüm koylarında renkli yelkenlilerin görsel şölenine tanıklık edecek.
28 Ağustos akşamı Çeşme Marina Yacht Club’ta gerçekleşecek açılış partisinde heyecanlarını atacak olan yarışçılar ertesi gün Çeşme Marina’dan start alarak UBS Çeşme Şamandıra Yarışı’nı tamamlayacaklar. İkinci gün ise Ilıca Şamandıra Yarışı ve Ilıca – Çeşme Yarışı ile iki yarış yapacak olan ekipler üçüncü gün rotalarına Çeşme – Süngü Kayalıkları – Çeşme Yarışı’nı alacak. Yarış dördüncü gün Ovacık Before Sunset Beach&Resort’tan başlayacak  Çeşme Yarışı ile son bulacak.
Arkas Aegean Link Regatta’da deniz tutkunları, yarışların yanı sıra Çeşme’de farklı bir mekanlarda yapılacak  özel partilerle de keyiflerine keyif katacak, yarışın denizde, eğlencenin sahilde olduğunu gösterecekler.

30 Ağustos Zafer Kupası Çeşme Belediyesi’nden
Bu sene yarışın 30 Ağustos’ta Çeşme’de yapılacak ayağına Çeşme Belediyesi ismini veriyor.
“Çeşme Belediyesi 30 Ağustos Zafer Kupası”nın ödül töreni de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın ev sahipliğinde yapılacak.
Çeşme Meydanı’nda düzenlenecek törene vatandaşların yanı sıra 500 yelkencinin de katılması bekleniyor.
 
Yarış hakkında detaylı bilgi ve kayıt için:
www.arkasaegeanlinkregatta.com

Diğer Mecralar

Menü