Çöl Maratonu’nda bir Türk koşucu

Arkas Holding

Her yıl Fas Kralı adına düzenlenen Marathon Des Sables’de 32’ncisi 7-17 Nisan arasında Güney Fas Çölü’nde gerçekleştirilecek. Bu yıl Türkiye’den katılan Technogym Master Trainer’ı ve Running Academy’nin kurucusu Özgür Tetik’e Arkas Holding ve Technogym Türkiye destek oluyor.

51 ülkeden toplam 1200 kadın ve erkek katılımcı 7 Nisan’da unutulmaz bir macera yaşamak için Fas’a adımını atacak
Bu sene 32’cisi  gerçekleşecek olan Marathon des Sables’in 6 bölümden oluşan 250 km’lik parkuru tamamlamaya çalışacak katılımcılar, aylardır maratona hazırladıkları bedenleri, motive zihinleri, 7 günü geçirecek kadar yiyecek ve içecek ile donattıkları sırt çantaları ile 9 Nisan’da yola çıkacak.

« Lets Move For A Better World » sloganıyla wellness kavramını  dünyaya yaymayı hedefleyen Technogym’in Türkiye distribütörü AVV AŞ. ve  ana sosyal sorumluluk alanlarından birini spor olarak seçen  Arkas Spor Kulübü’nü sürdürülebilir bir kulüp haline getirmeyi amaçlayan Arkas Holding  sponsorluğunda yarışa katılacak olan  Özgür Tetik, çölde 250 km koşabilmek için sadece 8 kg’lık bir çanta hazırladı.  İçinde altı gece yedi gün kendisini yaşatacak yiyecek, içecek ve uyku tulumu olan çantanın ağırlığını 100 gram bile indirebilmesi yarışı etkiliyor.
1986 yılında gerçekleştirilen ilk maratondan itibaren 20.000’e yakın kişi, çölde 250 km’yi koşarak ve yürüyerek,  yiyeceklerini üzerlerinde taşıyarak parkuru tamamlayıp bu maceraya dahil olacak.Fas Çölü, Quarzazate bölgesinde, 25 ile +45 derece arasında değişen sıcaklıkla mücadele edecek katılımcılar aynı zamanda rutinden kaçarak muhteşem bir maceranın içine dalıp, başarı yakalamak için imkan sağlarken hayır kurumları için bağış toplayacak.

Diğer Mecralar

Menü