CFM BAYK Kış Trofesi beşinci ayağında da birinci, Arkas-M.A.T. Sailing Team

Arkas Holding

Arkas-M.A.T. Sailing Team, Ocak ayında başlayan Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK Kış Trofesi’nin beşinci ayağından yine birincilikle döndü.
Bu yıl 16.’sı düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK-Kış Trofesi’de beşinci ayak yarışları 14-15 Nisan  tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirildi.
IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere üç sınıfta 8 grup olarak yapılan beşinci ayak mücadelesine, 12 ilden 46 tekne ile 400 sporcu katıldı. 7 ayrı etaptan oluşan ve her ayağı 2 gün süren organizasyonun ilk gün mücadelesinin ardından tekneler limana dönerken yarışta yelkencilerin verdiği mücadele nefesleri kesti.
İlk gün yarışmalarının ardından Milta Marina’da düzenlenen törende, 23-25 Mart’ta gerçekleştirilen 4’üncü ayakta ilk üçe giren yelkencilerin kupaları verildi.
Son dört yılın da şampiyonu olan ve kısa süre önce İzmir’li tekne üreticisi M.A.T. ile iş birliğine giderek Arkas-M.A.T. Sailing Team ismini alan ekip, yeni tekneleri Comet A ile girdikleri yarışı yine birincilikle bitirmiş oldu.
CFM BAYK-Kış Trofesi’nin birinci ayağına teknelerinin yapım aşamasında oluşundan dolayı katılamayan Arkas-M.A.T. Sailing Team ikinci ayakta da birinci olmuştu. Kötü hava koşulları nedeniyle gerçekleştirilemeyen üçüncü ayağın ardından 23-25 Mart’ta düzenlenen dördüncü ayağın da birincisi yine Arkas-M.A.T. Sailing Team’di.

Diğer Mecralar

Menü