Arkaslı Yelkenciler Milli Takımda

Arkas Çeşme Yelken Kulübü

Urla’da yapılan Türkiye Yelken Federasyonu(TYF) 2021 Milli Takım Seçme Yarışları’nda Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Milli Takım’da yer almaya hak kazandı. Doruk Demircan Laser Standart Gençler kategorisinde şampiyon olurken, Laser Standart sınıfı genel klasmanında da üçüncük elde etti. Bu sonuçla Demircan, U21 Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Optimist kategorisinde ise Mert Çakmak milli takım kampında…
TYF 2021 Milli Takım Seçme Yarışları’nın ikinci haftasında heyecan Laser sınıflarında yaşandı. Laser 4.7 sınıfında 34 kulüpten 104 yelkenci, Laser Radial sınıfında 17 kulüpten 37 yelkenci ve Laser Standard sınıfında 6 kulüpten 8 yelkenci yarıştı. Müsabakalarda dereceye giren sporcular Milli Takım’a girmeye hak kazandılar. Laser Standard Genç kategorisinde Arkas Çeşme Yelken Gençlik Spor Kulübü’nden Doruk Demircan birinciliği elde etti. Demircan, Laser Standard Genel kategorisinde ise üçüncü oldu. Böylece Doruk Demircan Milli Takım’a girerek U21 Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Arkas Çeşme Yelken Gençlik Spor Kulübü’nden Mert Çakmak da Optimist Junior Kampına davet edildi.

Ödül töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, “İçinden geçtiğimiz dönem hepimizi bazı şeylerden mahrum bırakıyor. Bu yüzden zor koşullara rağmen spora devam ettiğiniz için hakemlerimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum. Denizin üstünde bu sporu yapan bu yarışa katılan ve kulüplerinde spora devam eden arkadaşlarınız adına onların ailelerine, yetiştiren antrenörlerine ve bu imkanı sunan zorluklarla mücadele eden kulüp yönetimlerine de teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımızın geçen yılki girişimleriyle, milli forma giymeye hak kazanmış sporcularımızın akademik ve spor hayatları daha dengeli olacak. Bu amaçla oluşturulan spor bursunu geçen yıl 12 arkadaşınız hak etti. İnanıyorum ki bu imkanlar sizlerin spor hayatınızı devam ettirebilmeniz için önemli bir motivasyon kaynağı olacak” dedi.

TYF Optimist Junior Kampı 27 Nisan – 02 Mayıs 2021; Laser Radial Genç ve Laser 4.7 Milli Takım Kampı ise 01- 07 Mayıs 2021 tarihleri arasında Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştiriliyor.

 

Diğer Mecralar

Menü