Arkas Trio, Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nde

Arkas Holding

Türkiye’nin kurumsal çatı altında biraraya gelmiş ilk triosu Arkas Trio, 2012 yılı konser sezonunu açıyor. Tuncay Yılmaz, Emre Elivar ve çello solist sanatçısı Gustav Rivinius olmak üzere üç değerli virtüözden oluşan keman-piyano-viyolonsel üçlüsü Arkas Trio, Mart ayında iki konser verecek. Opus Amadeus Oda Müziği Festivali kapsamında 25 Mart Pazar günü saat 20.00’de İstanbul Fulya Kültür Sanat Merkezi’nde seyircileriyle buluşacak olan topluluk Haydn, Beethoven ve Brahms’ın eserlerini yorumlayacak.
Konser için biletler Biletix ve Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi gişelerinden temin edilebiliyor. Arkas Trio, 26 Mart Pazartesi günü ise saat 20:30’da İstanbul Teknik Üniversitesi Konser Salonu’nda İTÜ Sanat Vakfı Özel Konseri’ne çıkacak.
Konser için provalarını Almanya, Saarbrücken de gerçekleştiren Arkas Trio,  2012 yılı süresince farklı illerde çeşitli festivallerin  programında da yer alacak.
Arkas Holding’in sanata uzun vadeli ve evrensel bir sosyal sorumluluk projesiyle kalıcı hale getirmek amacıyla kurduğu Arkas Trio’nın sanatçılarından Alman Çello solisti Gustav Rivinius, 1990 Moskova “Uluslararası Çaykovski Yarışması”nda altın madalya sahibi olduktan sonra bir dünya markası haline geldi. Emre Elivar ve devlet sanatçısı olan Tuncay Yılmaz ise Türkiye’de doğup dünyaya açılan, ülkemizi uluslararası alanda temsil eden ve kendi kuşaklarının en iyileri arasında sayılıyor.
 

Diğer Mecralar

Menü