Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte çalacak

Arkas Holding

Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio, 16 Nisan tarihinde Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte Bursa’da sahne alıyor.
Türkiye’de özel bir kurumun çatısı altında konumlanan ilk trio olan Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte 16 Nisan Perşembe günü Bursa Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20:00’de gerçekleşecek olan konser ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Ülkemizde ender yetişen, kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan kemancı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilik kazandıktan sonra dünya çapında tanınan Alman çellist Gustav Rivinius’tan oluşan Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Oğuzhan Balcı şefliğinde gerçekleşecek konserde orkestra ile birlikte sahne alacak.
Konserin ilk bölümünde, Arkas Trio, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Ludwig van Beethoven’in başyapıtlarından keman, viyolonsel, piyano ve orkestra için yazdığı “Üçlü Konçerto”sunu seslendirecek.
Konserin ikinci bölümünde ise, Rus müzisyen Nikolay Rimski-Korsakov tarafından bestelenen ünlü senfonik suit Op.35 Şehrazat seslendirilecek. Binbir Gece Masallarından esinlenen eser İmparatorluk Rusyası tarihine has doğuya ilgiyi, daha genel anlamda da oryantalizmi bünyesinde barındıran bir çalışma olarak dinleyicileri bambaşka masalsı bir dünyaya sürükleyecek.

Diğer Mecralar

Menü