Arkas Trio Ankara Müzik Festivali’nde sahne aldı

Arkas Holding

Evrensel değerde üç solist sanatçının bir araya geldiği keman-piyano-viyolonsel üçlüsü Arkas Trio, ikinci kez Ankara’da konser verdi.

Arkas Holding’in klasik batı müziğine verdiği desteği uzun vadeli ve evrensel bir projeyle kalıcı kılmak istemesiyle kurulan Arkas Trio, seçkin festival ve etkinliklerdeki konserleriyle parlak başarılarına devam ediyor.  Son konserini 30.Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Anakara Resim ve Heykel Müzesi’nde verdi. Topluluk konserde Franz Schubert’in Notturno D 897, Camille Saint-Saens’in Trio No:2  ve Johannes Brahms’ın Trio No:1 isimli eserlerini icra etti.

Arkas Trio, bundan sonraki konserini İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) tarafından düzenlenen 41. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 27 Haziran’da Aya İrini Müzesi’nde verecek. Festival biletleri Biletix satış noktaları, www.biletix.com.tr, Biletix Çağrı Merkezi (0 216 556 98 00), İKSV Ana Gişe ve festival süresince Aya İrini Müzesi’nde yer alan gişeden temin edilebiliyor.

Arkas Trio, 1990 Moskova “Uluslararası Çaykovski Yarışması”nda altın madalya sahibi olduktan sonra bir dünya markası haline gelen Alman çello solisti Gustav Rivinius ve Türkiye’de doğup dünyaya açılan, ülkemizi uluslararası alanda temsil eden ve kendi kuşaklarının en iyileri sayılan keman solist sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyano solist sanatçısı Emre Elivar’dan oluşuyor.

Diğer Mecralar

Menü