Arkas Trio Ankara’da ilk konserini Bilkent Senfoni ile verdi

Arkas Holding

Türkiye’nin kurumsal çatı altında biraraya gelen ilk triosu Arkas Trio, Aralık ayında Bilkent Senfoni Orkestrası(BSO) ile verdiği konserle Ankara’da ilk kez dinleyicileriyle buluştu.
 
Arkas Holding’in klasik batı müziğine verdiği desteği uzun vadeli ve evrensel bir projeyle kalıcı kılmak istemesiyle geçen yıl kurulan Arkas Trio, seçkin festival ve etkinliklerdeki konserleriyle parlak başarılarına devam ediyor. Holding’in evrensel değer ve düzeyde üç seçkin solist sanatçıyı bir araya getirdiği keman-piyano-viyolonsel üçlüsü olan Arkas Trio, Ankara’da ilk konserini Bilkent Senfoni Orkestrası ile birlikte verdi. Konseri Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ta izledi.

7 Aralık Cuma günü Bilkent Konser Salonu’nda Işın Metin yönetiminde gerçekleşen konserde Ludwig van Beethoven’in eserleri seslendirildi. Konserin ilk yarısında Tuncay Yılmaz (keman), Gustav Rivinius (viyolonsel) ve Emre Elivar’dan (piyano) oluşan Arkas Trio Beethoven’in “Keman, Viyolonsel ve Piyano için Op.56, Do majör Üçlü Konçerto”sunu BSO ile birlikte yorumladı. Konserin ikinci yarısında ise Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası Beethoven’in “Op.92, La majör 7. Senfoni”sini seslendirdi.

İlk konserlerini 2011 Eylül ve Ekim aylarında İstanbul-Saint Antuan Kilisesi ve İzmir-Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde veren Arkas Trio, bu konserlerinde olumlu eleştiriler aldı. Dinleyiciyle ilk kez buluşmanın heyecanı ardından, konserlerine devam eden ve 31 Ekim tarihinde ilk kez yurt dışında Berlin Adlon’da Türk-Alman iş dünyasının düzenlediği özel bir gecede sahne alan Arkas Trio, bu başarının ardından 2 Aralık gecesi İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven’in Üçlü Konçerto’sunu seslendirdi. Ayrıca tarihi Süreyya Operası’nda bir konser veren Arkas Trio, 2012 yılında da Mersin ve İzmir Uluslararası Müzik Festivallerine katıldı.
 

Diğer Mecralar

Menü