Arkas Trio, Almanya’da Saarland‘ın tarihi sanat müzesinde konser verdi

Arkas Holding

Arkas Trio, Türkiye’de uluslararası birçok müzik festivalinde performans sergilenemenin yanı sıra yurtdışında da konserler veriyor.

Türkiye’nin uluslararası çapta bir oda müziği topluluğu olduğunu yurtdışında planladığı konserler ile göstermeye çalışan Arkas Trio, Almanya’da ikinci kez konser verdi. Saarland’da sanat müzesi ve atölyesi olarak koullanılan tarihi bir fabrikanın salonunda özel bir müzik ziyafeti sundu. Sanat ve iş dünyasının seçkin temsilcilerinden oluşan özel bir dinleyici kitlesine konser veren Arkas Trio, Schubert ve Korsakov’un eserlerini seslendirdi. Arkas Trio, konser için gittiği Almanya’da yeni repertuarı için prova da yaptı.

Saarland Radyo ve Televizyonu, dokümantal bir film için Arkas Trio konserini Saarland özel arşivi için kaydetti. Müzenin ev sahibi Sayın Michael Neu Arkas Trio konserinin ardından görüşlerini şöyle dile getirdi. “Arkas Trio, uluslararası düzeydeki sanatçıları ve değerli performansıyla dinleyicilere mutluluk veriyor. Değerli trionun Avrupa ve tüm dünyada önünün açık olduğuna inanıyor, en iyi dileklerimizi sunuyoruz. „

24 Mayıs’ta Ankara’da
Ülkemizde ender yetişen, kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan kemancı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilik kazandıktan sonra dünyaca tanınan Alman çellist Gustav Rivinius’tan oluşan Arkas Trio, aralıksız olarak çalışmalarına ve konserlerine devam ediyor. Arkas Trio, Başkent Üniversitesi Akademik Orkestrası ile birlikte Martinu Üçlü Konçerto’nun Türkiye’de ilk seslendirilişini Ankara’da gerçekleştirecek. Şef Ertuğ Korkmaz’ın yöneteceği konser 24 Mayıs Cumartesi günü Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda verilecek.
 
 
Arkas Trio Hakkında
Tuncay YILMAZ, Keman
Gustav RİVİNİUS, Viyolonsel
Emre ELİVAR, Piyano
Arkas Trio, ilk iki konser sezonu içinde Türkiye’nin tüm büyük festivallerinde (İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin Uluslararası Festivalleri) vermiş olduğu konserlerle büyük başarı kazandı. Arkas Trio, İstanbul Devlet Senfoni ve Bilkent Senfoni Orkestraları eşliğindeki Beethoven’in Triple Konçerto performanslarıyla da yankı uyandırdı.
Arkas Trio 2013/2014 konser sezonunun ilk yarısında İzmir Arkas Sanat Merkezi ve İstanbul Enka Kültür Sanat’ta verdiği konserlerin yanı sıra; Kamran İnce tarafından Arkas Trio icin bestelenen eserin dünya prömiyerini İstanbul Süreyya Operası’nda gerçekleştirdi.
Yurt dışında ilk kez Berlin Adlon’da Türk-Alman iş dünyasının düzenlediği özel bir gecede sahne alan Arkas Trio, yorumladığı klasik repertuvarın yanı sıra az bilinen oda müziği eserlerini de ortaya çıkarmayı kendisine misyon edindi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Mecralar

Menü