Arkas’tan otomotiv sektöründe devrim: Arkas Otomotiv‘den “XL” hizmet

Arkas Holding

 Arkas Holding’in otomotiv alanında çok markalı bayi organizasyonu yapısıyla faaliyet gösteren şirketi
Arkas Otomotiv, Ankara Nata Vega Outlet’te satış ve servis hizmetleri birarada sunulan 18 bin 500 metrekarelik dev bir tesis açtı.
 
Denizcilik sektörünün öncü holdinglerinden Arkas’ın otomotiv sektöründe hizmet veren şirketi Arkas Otomotiv, Ankara’da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği bir yatırımı hayata geçirdi.  Dacia, Peugeot, Renault ve Volvo markalarının bir arada yer alması ile Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve vereceği servis hizmetiyle devrim yaratacak olan bu yeni satış konsepti büyüklüğünü de vurgulayacak şekilde XL (ekstra büyük) ile ifade ediliyor. Nata Vega Outlet’te açılan Arkas Oto XL’da dünyanın önde gelen dört otomotiv markasının yetkili bayiliği yürütülürken  Arkas Oto 2.El showroomunda da tüm markalara ait modelleri müşterilere sunuluyor.
 
Arkas Oto XL’da verilecek hizmetin temelinde müşteriye zaman kazandırma var. Bu nedenle hizmetlerini, Dacia, Peugeot, Renault ve Volvo markalarının aynı mekanda onlarca modelinin bulunduğu satış bölümünü OTOQUIK, hızlı ve kaliteli servis hizmetini ise QUIKSERVICE olarak tanımlıyor.
 
365 gün 12 saat servis hizmeti…Tatil yok, haftasonu yok,
mesai bitti yok
Arkas Otomotiv Genel Müdürü Nafiz Gönen, 10 milyon dolar yatırım yaptıkları ve yüzden fazla kişiye istihdam sağladıkları projeyle ilgili görüşlerini aktarırken “Müşterilerimiz aynı çatı altında Dacia, Peugeot, Renault ve Volvo markaları ve Arkas Oto 2. El’in tüm otomobil modellerini bir arada görme ve deneme fırsatına sahip. Bunun yanında ilk defa bir alışveriş merkezinde yıl boyunca haftasonları dahil her gün 10.00-22.00 saatleri arasında 12 saat boyunca satış ve satış sonrası hizmetlerimizden yararlanabiliyor.Tatil günleri, bayramlar, haftasonları, mesai saatleri sonrası gibi hiç bir yerde hizmet alamayacakları saatlerde biz servis hizmeti veriyoruz.” dedi. Gönen daha önce Ankara’da Volvo bayisi olarak hizmet verdiklerini, Arkas Oto XL yatırımı ile birlikte Volvo servis hizmeti ve Arkas Oto 2.EL ile birlikte yeni 3 markanın daha satış ve servis hizmetlerini ekleyerek Ankara’daki hizmet yelpazelerini genişlettiklerini belirtti.
 
 
 
 
Arkas Oto XL’ da “Quikservice”(Hızlı servis) konsepti ile 1 saatte        periyodik bakım
9 bin 400 metrekare büyüklüğündeki servis bölümünde yetkili oldukları tüm markaların satış sonrası hizmet alanları bulunuyor. Arkas Otomotiv yetkilileri müşterilerine “QUIKSERVICE” ile 1 saatte periyodik bakım hizmeti sunacak. Gönen, ilk defa Ankara’da uygulamaya geçirdikleri bu yatırımla Arkas Otomotiv’in Türkiye’deki satış rakamlarını yüzde 50 oranında artırmayı, Ankara otomotiv pazarından ise yüzde 7 oranında pay almayı hedeflediklerini belirtti. Yeni konseptin uygun yer fırsatlarına bağlı olarak, İstanbul’da devam ettirilmesinin planlar dahilinde olduğu belirtiliyor.
 
Temsil ettiği markalar arasında Renault ve Dacia eklendi, ilk showroom Ankara’da Arkas Oto XL’de…
Bayiliğini yürüttüğü markalar arasına yüksek hacimli üretim yapan (mass production) bir markayı da eklemeyi hedefleyen Arkas Otomotiv, Ankara’daki Arkas Oto XL’de bu hedefinin ilk adımını attı. Binek araç sınıfında Renault ve Dacia’yı temsil ettiği markalar arasına ekledi.
 
Volvo Deneyim Merkezi-Dünya’da bir ilk
Arkas Oto XL’de inşa edilen Volvo showroomunda, Dünya’da yalnızca Göteborg’da bir adet bulunan “Volvo Marka Deneyim Merkezi – Volvo Brand Experience Center” daha küçük bir ölçekte kuruldu. Dünyada ilk defa bir perakende showroomunda ve başkent Ankara’da. Endüstrisine kazandırdığı “ilk”leri, marka değerlerini ve güvenlik özelliklerini eğlenceli ve öğretici bir şekilde ziyaretçilerine sergiliyor. Volvo’nun icatlarından ve ilklerinden olan 3 noktalı emniyet kemerinin test edildiği “Yumurta testi”, çarpışmalarda otomobil hızıyla insanların ağırlığının ne kadar artarak ortaya çıkaracağı hasarı anlatan “Fil Testi” ve “Üst üste yığılmış sandalyeler testi”, Hamilelik Simülasyon Yeleği giyerek ve gerçek bir Volvo koltuğuna oturarak hamile sürücü ve yolcularının emniyet kemeri kullanımlarını gösteren “Hamilelik simülasyonu” ve Volvo’nun bebek ve çocuk yolcularına ilişkin koruma önlemlerini anlatan “arka yöne bakan çocuk koltukları”, burada sunulan deneyimlerden bazıları.
 
Arkas Oto XL’ın “Bekleme Salonu” bir alışveriş merkezi…
Nata Vega Outlet, toplam 450 bin metrekare kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri. İçerisinde bulunan 6 bin metrekarelik dev akvaryum Aqua Vega, 98 metrelik tüneliyle Türkiye’nin en uzun tünelli akvaryumu. Türkiye’nin en büyük İkea mağazası da Nata Vega Outlet’in yanında yer alıyor. Alışveriş merkezinde 15 sinema salonu, 200 mağaza ve restoran bulunuyor. Bu kapsamda Arkas Oto XL’ın satış ve servis müşterileri çok büyük ve eğlenceli bir bekleme salonuna sahipler…

Diğer Mecralar

Menü