Arkas’tan İzmir’de iki önemli yelken yarışı hazırlığı

Arkas Holding

Yarışların kupa tasarımlarını genç tasarımcılar hazırladı

Arkas Spor Kulübü’nün ana branşlarından olan yelken sporuna tam destek vermeye devam eden Arkas, İzmir’de iki yelken yarışı düzenlemeye hazırlanıyor. Bu yarışların kazananlarına verilecek kupalar için düzenlenen çalıştayda tasarımcılar ödüllendirildi.

2017’de İzmir’de yelken sporunun gelişmesi adına iki önemli yarış organize edecek olan Arkas Holding, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile önemli bir işbirliğine imza attı.  Çeşme ve İzmir’de düzenlenecek yarışlarda verilecek kupalar için İzmir’deki Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde okuyan öğrencilere yönelik bir çalıştay düzenlendi.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri’nde öğrenim gören yaklaşık 60 öğrencinin katıldığı iki gün süren çalıştayda birbirinden güzel kupa tasarımları ortaya çıktı. Çalıştay öncesi Arkas Spor Kulübü Yelken Şubesi yetkililerinden yelken sporu ile ilgili brifing alan öğrenciler 1 haftalık araştırma ve planlama sürecinin ardından 2 günlük çalıştayda bir araya geldiler ve birbirinden güzel tasarımlara imza attılar.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Mümtaz Sağlam, Doç. Tuğcan Güler, Yrd. Doç. Vedat Kacar, Yaşar Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kahyaoğlu, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Can Özcan, Arkas Holding’ten Dijital İletişim Müdürü Alp Tulunay ve Arkas Holding Sanat Danışmanı Müjde Unustası’ndan oluşan jüri, seçim yapmakta zorlanırken 5 adet çalışmayı ödüle layık buldu.

7 Nisan Cuma günü Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenen ödül töreninde Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Bektaş Şahin, Merve Karagöz, Yeliz Aydın, Yiğit İldeş, İzmir Ekonomi Üniversitesi Bensu Ece Tuğyan – Tuğan Can Türeli başarı ödüllerini aldılar.

Çocuklar deniz ve yelkenle buluşacak

Yarışlardan ilki 24-27 Ağustos tarihleri arasında Çeşme Yarımadası ve Sakız Adası’nı kapsayan uluslararsı Arkas Aegean Link yarışı olacak. Yurt dışından katılımcıların da yer alacağı bu önemli yarışın Ege Denizi’nde dostluk rüzgarları estirmesi bekleniyor.
2017 yılındaki ikinci önemli yelken yarışının ise 23-24 Eylül tarihlerinde uzun yıllardır büyük bir yelken organizasyonuna ev sahipliği yapmayan İzmir Körfezi’nde düzenlenmesi planlanıyor.
İzmir Körfezi’ne hareketlik getirecek bu yarış ile İzmirlilere yelken sporunun sevdirilmesi ve çocukların deniz ve yelken ile buluşturulması hedefleniyor.  

Diğer Mecralar

Menü