Arkas Spor Kulübü Yelken açtı…

Arkas Holding

Arkas Spor Kulübü stratejik işbirlikleri ile yelken şubesini geliştiriyor.

Arkas Spor Kulübü, Lemon Sailing School ile 2010 yılından bu yana devam eden çalışmalarının kapsamını; “Stratejik İş Ortaklığı” adı altında genişleterek sürdürürken   extreme yelkencilik dalında Bozburun Yat Kulübü ile yeni bir iş birliği başlatıyor. Hem yarış hem okul ayakları olan bu stratejik işbirlikleri ile uzun vadeli ve daha kalıcı projelere imza atmayı hedefliyor.
 
Gençlere yelkeni sevdirme…
Lemon Sailing ile geliştirilen stratejik işbirliği çerçevesinde, Çeşme Altınyunus’taki yelken eğitim tesislerinde açılacak Arkas Spor Yelken sınıfında 7-14 yaş aralığındaki genç sporcuların tatillerini iyi geçirmenin yanında hem zihinsel hem de fiziki gelişimleri desteklenecek. Lemon Sailing ile yapılan işbirliğinin diğer bölümünü ise yetişkinlere yönelik kataramaran eğitimleri oluşturuyor.

Heyecan ve farklılık arayanlara Edhem Dirvana ile Extreme Yelken 
Edhem Dirvana yönetimindeki Bozburun Yat Kulübü ile yapılan stratejik iş birliği Kamp Merkezleri ve Extreme Yelken Eğitimi adı altında iki sınıfta toplanacak. Yelken hobisi ya da uğraşını bir adım öteye taşımak isteyenler için Bozburun ve Çeşme’de extrem yelken eğitimleri verilirken daha uzun dönemli deneyim yaşamak isteyenler için ise deneyim kampı oluşturulacak.
 
Bu sene 3. kez İstanbul’da yapılacak Extreme Sailing Series yarışında ilk defa bir Türk takımı yarışacak. Arkas Spor Kulübü Edhem Dirvana’yı bu yarış kapsamında destekleyecek. Extreme yarışlarının icad edilmesinin nedeni yelkeni tanıtmak Formula 1 gibi heyecan katarak, yelkene ilgiyi artırmak. Extreme Sailin 11-14 Eylül’de İstanbul’da yapılacak.
 
Arkas Spor Kulübü Asbaşkanı Bernard Arcas, “Arkas Spor Kulübü olarak voleybolda başarımız çok büyüdü ama spor kulübü olarak başka branşlarda da aynı başarıları denemek istiyoruz.  Yelkende yaptığımız bazı şeyler vardı. Ama bizim yelken konusunda know-howımız yoktu. O nedenle stratejik işbirlikleri yaptık. İki ortağımızında yelken bilgisi sonsuz. Bizim spor kulübü olarak yönetim becerimiz var.  Becerilerimizi birleştirip beraber bir yola çıktık. İki stratejik iş ortağımız ile genç yelkenciler yetiştirmek, yelken  sporuna ilgi duyanlara farklı zeminlerde yelken yapma fırsatı sunmak  misyonumuz olacak.” dedi.

Diğer Mecralar

Menü