Arkas Spor, altyapıya yaptığı yatırımın meyvelerini topluyor

Arkas Holding

  
Arkas Spor’un bir spor kulübünün kalıcı olabilmesi için kendine ait bir spor kompleksi olması gerektiği bilinciyle İzmir Örnekköy’de inşa ettiği Arkas Spor Tesisleri’nde geleceğin voleybolcuları yetişiyor.
 
2001 yılında kurulan genç bir kulüp olmasına rağmen her sene altyapılarda şampiyonluklara imza atan mavi-beyazlı kulüp gençlere yaptığı yatırımların meyvelerini bir bir toplamanın haklı gururunu yaşıyor. Arkas Spor’un yapımı Ağustos 2007’de tamamlanan tesislerinde faaliyet gösteren spor okulları ve alt yapılarda her sene 700’den fazla öğrenci yetiştiriliyor.
 
Gençlerin kazandığı tüm başarılar kulüp için gurur kaynağı. 2011-2012 sezonunda A takımıyla CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde final four oynayan ilk Türk erkek voleybol takımı olarak tarihe geçen Arkas Spor’un genç takımları da Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde katıldıkları şampiyonalardan 5 madalya ile döndü.
 
Kızlar ve Erkekler olmak üzere yarıştığı 6 kategoriden 5’inde final oynadı, 3 şampiyonluk, 2 ikincilik kazandı.
 
Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda, yıldız erkek takımı birinci, yıldız kızlar takımı ikinci olurken Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda hem erkek hem kız takımı Türkiye şampiyonu oldu. Gençler Türkiye Şampiyonası’nda  kızlarda ikinci, erkeklerde ise beşincilik elde edildi.
 
Genç oyunculara teşekkür etmek ve gururlarını paylaşmak amacıyla Arkas Holding’de düzenlenen kutlamada Arkas Spor Kulübü Başkanı Lucien Arkas; “Arkas Spor Kulübü, bizim spor alanındaki sosyal sorumluluk projemiz. Gençlerimize spor alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla; “Her şey hayal etmekle başlar” diyerek yola çıktık. Bizce sporda başarılı olmak için tesisleşme ve alt yapının birlikte düşünülmesi gerekiyordu. 2007 yılında Arkas Spor Tesisleri’ni hizmete açtık. Altyapı spor okullarımızda genç voleybolcular yetiştiriyoruz. Gençliğe yaptığımız yatırım karşılığını veriyor, uzun vadede daha büyük başarılar elde edileceğine gönülden inanıyorum. 6 takımla yer aldığımız voleybol liginde, 5 takım finale kaldı, 3 tane 1., 2 tane 2.olan takımımız var. Ben daha ne bekleyebilirim ki? Onlar aynı şekilde çalışmaya devam ederse, bunun takdiri federasyonun verdiği kupalar oluyor. Türkiye’de bu alandaki gelişmelerde çok büyük paya sahip olduk. Ben de gençlerimize aferin diyorum, oğlum ve ben bu sporu çok seviyoruz, onlar çalışacak biz destek olacağız. Herkese de örnek olacağız, onların başarısını her anlamda desteklemeyi de sürdüreceğiz.
 
A takımımızın başarılarının hepimizi gurulandırdı,  ancak genç takımlarımızın şampiyonluklarından ayrı bir mutluluk ve gurur duyuyoruz çünkü gelecekteki başarımızı görebiliyorum. Alttan kuvvetli bir takım geliyor. Bu konuda emeği geçen herkese, özellikle hocalarımıza teşekkür ediyorum.
 
Hayali gelecekte takımımızın % 70’inin Arkas Spor’lu gençlerden oluşması…
Spor okullarında yetişen gençler Arkas Spor’un yaptıklarının ne kadar doğru olduğunu gösteriyor ve daha iyilerini yapma konusunda teşvik ediyor. Kulübün geleceğe dair hayali takımın % 70’inin kendi yetiştirdiği gençlerinden oluşması. Önemli olan her sene kadroya alt yapıdan oyuncular eklemek. Bu arkadan gelenlerin hedeflerini büyütmesi için önemli bir motivasyon yaratacaktır.
 
Örneğin bugün A takımımızdaki 3 oyuncusu altyapıdan yetişen yetenekler (Burutay Subaşı, Gökhan Gökgöz, Emin Gök) Ayrıca genç milli takımda yine Arkas Spor altyapımızdan yetişen 4 genç oyuncusu (Gökhan Gökgöz, Samet Gümüş, Yiğit Ayhan, Yiğit Gülmezoğlu) var.
 
 

Diğer Mecralar

Menü