Arkas Spor’a gençlik iksiri…

Arkas Holding

Arkas Spor’un gençlerinden anlamlı şampiyonluk

A takımıyla gerek Avrupa’da gerekse Türkiye voleybol liginde başarılarıyla varolmanın yanı sıra altyapıya verdiği önemle fark yaratan Arkas Spor’un, genç erkek takımı 2013-2014 sezonu Gençler Türkiye Ligi (Erkek) Şampiyonu oldu. Oynadığı 11 maçtan 10’unu kazanan takım 30 puanla birinci sırada yer aldı ve şampiyon oldu.

Genç ve yetenekli oyuncular yetiştirerek Türk voleyboluna kazandırmayı hedefiyle altyapıya yatırım yapan Arkas Spor, A takımında da genç oyunculara şans veriyor. Mavi beyazlı ekibin şu anda (A) Takım kadrosunda yer alan 6 oyuncu -Mustafa Koç, Gökhan Gökgöz, Yiğit Gülmezoğlu, Yiğit Onaylı, Muhammet Kaya ve Caner Ergül de geçtiğimiz yıllarda genç takım formasını giymişti.

Arkas Spor Genç Takımlar antrenörü Fazıl Demirci  “Gençlere yaptığımız yatırımın meyvesini topluyoruz. Bu uzun ve emek isteyen bir süreç. Bu süreçte gençlerin kazandığı her şampiyonluk bizim için Şampiyonlar Ligi’nde “Final Four”a kalmış kadar mutluluk verici. Ben hem altyapıyı çalıştırıyorum hem de A takımın yardımcı antrenörüyüm. Altyapı ile A Takım arasında bir bağ kurduk. En büyük amaçlarımızdan bir tanesi A takıma ve Türkiye’ye oyuncu kazandırabilmek. Altyapıdan yetişen ve hem Arkas Spor A takımında hem de Türk Milli Takımında forma giyen oyuncularımız var. Kulübümüzün felsefesine uygun şekilde Türk voleyboluna genç ve yetenekli oyuncular kazandırıyor olmak tarif edilemez bir gurur. Bu oyuncularımızın her biri ile ayrı ayrı gurur duyuyorum” dedi.  

Gurur kaynağı gençlerden puan takviyesi
Gençler Türkiye Ligi Şampiyonası Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenleniyor. 1. Ligde takımı olan kulüplerin katılmasının zorunlu olduğu şampiyona ile genç oyuncuların müsabaka yapmasına olanak sağlanıyor. Ayrıca şampiyon takım kulübünün A takımına puan takviyesi kazandırıyor. Bu sayede Arkas Spor A takımı şampiyon gençlerden 3 puan alacak. Şampiyon Arkas Spor Genç takımının kazandığı 30 puanın yüzde 10’u olan 3 puan A takıma eklenecek.   
Arkas Spor, yetiştiği oyuncular ile Türk Milli Takımı’nı da besliyor.
Altyapıdan yetişen 3 Arkas Spor’lu Hakkı Çapkınoğlu, Mustafa Koç ve Yiğit Gülmezoğlu  Milli Takım’da da oynuyor.
Gençler Ligi Sıralama
Takım O G M A V P
1 Arkas Spor 11 10 1 32 8 30
2 Galatasaray 11 10 1 32 8 29
3 Ziraat Bankası 11 9 2 28 11 26
4 Fenerbahçe 11 8 3 28 12 25
5 Halkbank 11 7 4 25 15 22

Diğer Mecralar

Menü