Arkas Sanat Merkezi Çocuk Atölye Çalışmaları Başlattı!

Arkas Holding

Arkas Sanat Merkezi, düzenlediği sergilere paralel olarak, çocuklara yönelik yaratıcı ve eğitici atölye çalışmaları başlattı.
 
Açıldığı 2011 yılından bu yana 7’den 70’e herkese sanatı tanıtma ve sevdirme misyonuyla hareket ederek şimdiye kadar 16 sergiyi sanatseverlerle buluşturan Arkas Sanat Merkezi, yetişkinlerin yanı sıra cumartesi günleri çocuklar için de farklı sanat deneyimleri sunuyor.
 
Düzenlenen sergilerin temasına bağlı kalarak, aylık yenilenen atölye çalışmalarında, aralık ayı boyunca “Origami Atölye” çalışması gerçekleştiriliyor. 5-7 ve 8-11 yaş grupları olmak üzere ikiye ayrılan atölye çalışmalarında katılımcı çocuklar 1 saat boyunca, devam etmekte olan “Arkas Koleksiyonu’ndan Su Manzaraları” sergisinde gördükleri tablolardan ilham alarak önce kendi origami teknelerini tasarlıyor, daha sonra bu tekneleri farklı renk ve teknikler kullanarak yaptıkları resimlerle birleştirip kendilerine özgün eserler yaratıyorlar.
 
Çocukların zihinsel, duygusal ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunması amacı ile gerçekleştirilen Arkas Sanat Çocuk Atölyeleri’nin 15 kişilik kontenjanı bulunuyor. Katılımın ücretsiz olduğu atölyeler için yalnızca telefon ile kayıt yaptırmak yeterli.  
 
5-7 yaş grubu için 10:30-11:30
8-11 yaş grubu için 12:00-13:00

Diğer Mecralar

Menü