Arkas Sanat Merkezi, 1. yılını çocuklarla kutladı.

Arkas Holding

Geçen yıl 19 Kasım’da ilk kez kapılarını ziyarete açan ve İzmir’in kültür-sanat hayatına renk katan Arkas Sanat Merkezi, birinci yılını İzmirli minik sanatseverlerle kutladı.

Açıldığı günden bu yana ulusal ve uluslararası platformda göze çarpan üç sergiye ev sahipliği yapan Arkas Sanat Merkezi’nde 19 Kasım’da merkezin açılışının birinci yılına özel etkinlikler düzenlendi. Sanat sevgisinin çocuk yaşlardan itibaren verilmesinin bilinciyle çocuklara yönelik aktivitelere önem veren Arkas Sanat Merkezi, birinci yaşını da geleceğimizi oluşturacak çocuklarla kutladı. Merkezde devam eden Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” sergisini gezen çocuklar sanat dolu bir gün geçirdi. Bonbonniere Anaokulu öğrencileri sergiyi ziyaretleri sırasında Arkas Sanat Merkezi’ne teşekkür için özel bir gösteri sundu.

Sayfalardan kitaplara kitaplardan kitaplıklara dönüştüler
Çocukların her biri önce bir sayfa oldu ve elele tutuşarak bir kitap oluşturdu. Daha sonra yerlerini değiştirip her biri bir kitap oldu ve kitaplık oluşturdular. Avrupa’nın önemli kütüphanelerinden fotoğrafların yer aldığı sergiye, çocuklar yaptıkları kütüphane mizanseniyle renk kattılar.
Ayrıca aynı gün Martı Okulları’ndan da 30 sanatsever çocuk Arkas Sanat Merkezi’ni gezdi.  

“Sessizliğin Yankısı” 30 Aralık’a kadar devam ediyor
Arkas Sanat Merkezi’nde 30 Aralık’a kadar devam edecek olan Ahmet Ertuğ’un “Sezsizliğin Yankısı” sergisi, Almanya, Avusturya, İsviçre, Portekiz, İrlanda, İspanya gibi çeşitli Avrupa ülkelerinde yer alan tarihi 21 adet opera binası ve 23 adet kütüphane  fotoğrafından oluşuyor. Sergide Venedik’te bulunan La Fenice, Paris’te bulunan Opera Garnier, Barselona’da bulunan Palau de la Música Catalana’yı ve Paris’in meşhur kütüphanelerinden Bibliothèque Nationale de France, Lizbon’daki Palácio Nacional de Mafra ve Dublin’de yer alan Trinity College gibi tarihi kütüphanelerini görmek mümkün.
Arkas Sanat Merkezi, Pazartesi günleri hariç haftanın her günü ziyaretçilerini sanatla buluşturuyor. Salı-Çarşamba-Cuma-Cumartesi-Pazar günleri 10:00-18:00, Perşembe günleri ise 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.  Arkas Sanat Merkezi ile ilgili detaylı bilgiye www.arkassanatmerkezi.com adresinden ulaşılabilir.
 

Diğer Mecralar

Menü