Arkas Petrol, yeniden Türkiye birincisi

Arkas Holding

 Arkas Petrol, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından açıklanan 2015 Petrol Piyasası Raporu’na göre 677 bin ton ihrakiye satışı ile (bunker) birinci oldu.

EPDK’nın hazırladığı 2015 Petrol Piyasası Raporu’na göre Arkas Petrol 677 bin ton ihrakiye satışı ile ilk sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıla kıyasla ikmal yaptığı yakıt tonajını 418 bin 746 tondan, 677 bin tona yükselterek yüzde 62 büyüyen Arkas Petrol, Türkiye bunker piyasasında sadece kendi payını değil pazarı da büyütüyor. Dünya bunker pazarında da önemli bir paya sahip olan Arkas Petrol  Türkiye’de ikmal yapılan her 3 gemiden 1’inin yakıtını veriyor.

Kasım ayı başında Türkiye’nin en büyük yakıt ikmal tankeri olan M/T Çeşme’yi filosuna katarak kendine ait 6 yakıt ikmal tankeriyle hizmet vermeye devam eden Arkas Petrol, 2016 yılında da büyümeye devam edecek.

En iyi kalitede yakıt ikmalini sadece Türkiye’de değil dünyanın tüm limanlarında da gemilere sağlayan Arkas Petrol, sektörde rekabetçi ve güvenilir marka algısıyla öne çıkıyor.
 
 

Diğer Mecralar

Menü