Arkas Otomotiv Peugeot Bayisine Çift Ödül

Arkas Holding

Arkas Otomotiv Peugeot Bayisine Çift Ödül  

“Rekabet Güzeldir” sloganıyla geçtiğimiz sene başında faaliyetine başlayan Arkas Otomotiv, 2008 Ocak ayında Gaziemir’de hizmete giren Arkas Otomotiv Peugeot bayisi ile “Müşteri Memnuniyeti Ayın Bayisi Ödülü”nü kazandı. Peugeot Türkiye tarafından gerçekleştirilen anket sonucu hem satış hem de servis performansıyla müşterilerden tam puan alan Arkas Otomotiv Peugeot, bu başarısıyla her iki alanda da ödül kazanan ilk bayi unvanının da sahibi oldu. 

Arkas Otomotiv’in 18 hizmet noktasından biri olan İzmir Gaziemir Peugeot bayisi, Peugeot Türkiye tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen müşteri memnuniyeti anketlerinde hem satış hem de servis alanında gösterdiği büyük başarıyla rakiplerini geride bıraktı. Türkiye’deki tüm Peugeot yetkili bayilerinin katıldığı değerlendirmede 43 satış noktası üzerinden 100 tam puan alan Arkas Otomotiv, satış sonrasında ise 56 servis noktası üzerinden 83,3 puanla birinciliği elde ederek ödüle hak kazandı.  Sunulan hizmetin kalitesini ölçmek amacıyla hazırlanan anket, konusunda uzman ve tarafsız bir kuruluş tarafından gerçekleştiriliyor. Müşterilerin hizmet aldığı konuyla ilgili yöneltilen soruların yanıtlarından oluşan bu anket telefon aracılığıyla Peugeot markasının bulunduğu her ülkede aynı yöntemle uygulanıyor. Otomotiv sektöründeki tüm firmaların ortak sorularının da dahil olduğu ölçümde, bayinin genel görünümünden personellerin tutumuna, teslimat sırasındaki işleyişten ödeme sürecine kadar doğrudan müşteri memnuniyetine yansıyan birçok ayrıntı kapsamlı bir şekilde ele alınıyor.  

Neden Arkas Otomotiv Peugeot? 

Satış, servis, yedek parça ve sigorta konularında hizmet veren Arkas Otomotiv Peugeot aynı zamanda marka kurum kimliğini güçlendirme çalışmaları kapsamındaki ‘Bluebox’ projesine uygun fiziki standartıyla da dikkat çekiyor.  13 adet aracın sergilendiği showroomda biri satış destek olmak üzere, yeni araçların donanımı ve müşteri memnuniyeti konusunda eğitimli toplam 5 satış danışmanı çalışıyor. Satış sonrası bölümünde ise kaporta-boya ve mekanik uygulamaların dışında, oto koruma hizmeti de mevcut. 3 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip bayinin 2 bin 500 metrekaresi servis olarak kullanıldığından 9 adet iki sütunlu, 2 adet platform ve 1 adet ön düzen lifti olmak üzere toplam on iki lift hazır bekliyor. Sürdürdüğü dönemsel kampanyalarla tüketicinin ilgisini kaybetmeyen Arkas Otomotiv Peugeot, on üç adet sigorta şirketiyle anlaşmalı çalıştığı için müşterilerinin beklentilerine uygun hareket edilebiliyor.  Kapıdan giren herkesin güler yüzle ayrılması için özen gösterilen bayide, açıldığı günden bu yana 280 adet “sıfır” ve 50 adet “ikinci el” araç satışı gerçekleştirilirken 2 bin 50 araca da servis hizmeti verilmiş.  Arkas Otomotiv Peugeot Şube Müdürü Serkan Şarlı sonucun kendileri için memnuniyet verici olduğunu fakat sürpriz olmadığını belirtti. “ Bu başarıda Arkas Otomotiv’in organizasyon içerisinde sürdürdüğü yoğun eğitimlerin ve kalite geliştirme çalışmalarının da büyük payı var. Arkas Otomotiv’in diğer marka ve bayilerinde de benzer sonuçların görülmesinin tesadüf olmayacaktır” dedi.   

EDİTÖRE NOT: Arkas Otomotiv Servis ve Tic. A.Ş. denizcilik, lojistik, sigorta gibi toplam 39 şirketle faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen uluslararası şirketlerinden Arkas Holding bünyesinde 2006 yılında hizmete geçmiş ve Ocak 2007 tarihinde yayınlanan “Grup Muafiyeti” tebliğinin tanıdığı olanaklar çerçevesinde otomotiv sektörüne giriş yapmıştır. 2 adet satış ve servis noktasıyla yola çıkan Arkas Otomotiv, geçtiğimiz 18 ay içinde 18 satış ve servis noktasına ulaşmıştır. Temsilcisi olduğu Citroën, Ford, Opel, Peugeot, Volvo ve Renault Trucks markalarında yetkili bayilikleriyle İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Denizli şehirlerinde hizmet vermektedir.  

Diğer Mecralar

Menü