Arkas Lojistik, Renault Trucks ile yola devam ediyor

Arkas Holding

Türkiye’nin öncü holdinglerinden Arkas Holding çatısı altında faaliyet gösteren Arkas Lojistik, filo yatırımlarına Renault Trucks ile devam ediyor. 30 adet ADR’li yeni Renault Trucks T460 çekici alan Arkas Lojistik’in filosunda yaklaşık 400 adet Renault Trucks çekici bulunuyor.
 
Arkas Lojistik, 30 adet ADR’li Renault Trucks T460 çekici alarak hem filosunu büyütüyor, hem de hizmetlerini çeşitlendiriyor. Hizmet çeşitliliğini ve farklı sektörlere yönelik uzmanlıklar geliştirmeyi önemseyen Arkas Lojistik yaklaşık 2,5 milyon euro yatırımla alınan yeni çekicilerle kimya lojistiğine başlayacak.
 
30 adet yeni Renault Trucks T460 çekicileri, Arkas Lojistik ve Volvo Group Trucks’ın üst düzey yetkililerinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısı ile teslim edildi. Arkas Lojistik adına Arkas Holding Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, Arkas Lojistik Genel Müdürü Mustafa Çiper, Arkas Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Onur Göçmez, Filo Müdürü Melik Soysal, Filo Müdür Yardımcısı Özbay Öztürk ve Renault Trucks adına Volvo Group Trucks Doğu Pazarları Başkanı Mete Büyükakıncı, Volvo Group Trucks Satış Direktörü Şafak Tuğut, Renault Trucks Satış Müdürü Özkan Çelik törene katıldılar.
 
Arkas Lojistik adına Arkas Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas yaptığı açıklamada; “Arkas Lojistik olarak ulaştırma, depoculuk, forwarding şirketlerimizin hepsini tek çatı altında birleştirerek daha güçlü başladığımız 2015 yılını TL bazında ciro olarak yüzde 10 büyüme ile kapattık. Birleşme sayesinde tüm divizyonlarımızın ahenkli çalışmasını artırarak yurtdışında büyümemizi hızlandırdık. Ayrıca hizmet çeşitliliğimizi artırmamıza ve farklı sektörlere yönelik uzmanlıklar geliştirmemize olanak sağladık. Yaklaşık 2,5 milyon euro yatırımla aldığımız ADR’li Renault Trucks T460 çekicilerle kimya lojistiğine başlayacağız. Bundan sonra kimyasal taşıma sektöründe daha aktif rol alacağız. Türkiye’de kimya sektörü gelecek vadediyor. Biz bu alanda bilgi ve deneyim birikimi olan İsviçreli Bertchi şirketi ile ortaklık yaparak Türkiye’de Be-Ar Chemical Logistics şirketini kuruyoruz. Mevzuata uygun ADR’li yeni araçlarımızla Arkas Lojistik olarak kimyasal ürün taşıması yapacağız” dedi.
 
Diane Arcas açıklamasında; “Arkas Lojistik olarak yeni aldıklarımızla birlikte sayıları 500’e yaklaşan çekici ile konteyner kara nakliyesinde Türkiye’nin en büyük filolarından birine sahibiz ve 1999 yılından bu yana ilk tercihimiz Renault Trucks oluyor. Yakıt tasarrufu, konfor, güvenlik, yaygın servis ağı gibi bir çok nedenimiz olsa da filomuzda deneyimlediğimiz yakıt tasarrufu farkı Renault Trucks seçimimizde en önemli etkenlerden biri diyebiliriz. Yeni araçlarımızın her biri bize ayda araç başına yüzde 8 oranında yakıt tasarrufu sağlayacak. Tüm araçlarımız yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol katediyor. Her yıl düzenli olarak yapacağımız üstün teknolojiye sahip çevreci araçlar ile filomuzu gençleştirmeyi ve yenilemeyi planlıyoruz” dedi.
 
Renault Trucks Türkiye adına açıklama yapan Volvo Group Trucks Doğu Pazarları Başkanı Mete Büyükakıncı; “Renault Trucks ile Türkiye’de uzun yol nakliye serimiz ile sağlam temellere dayanan bir geçmişe sahibiz. Hem araçlarımızın özellikleri hem de gelişmiş satış sonrası hizmetlerimiz bizim için çok önemli olan Türkiye pazarında Renault Trucks’a güç veriyor ve uzun vadede müşterilerimizin memnuniyetini sağlıyor. Bu nedenle tercihleri her zaman Renault Trucks çekiciler olan Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Arkas Lojistik’in iş ortağı olabilmekten gurur duyuyoruz. Yeni teslim aldıkları ADR’li Renault Trucks çekiciler ile yeni hizmet alanlarında başarılar diliyoruz” dedi.
 
Renault Trucks Satış Müdürü Özkan Çelik yaptığı açıklamada; “Renault Trucks T serisi, hepinizin bildiği gibi yakıt tasarrufunda lider ve nakliye şirketlerine yakıt tasarrufu ile kabin konforu arasında mükemmel bir denge sunacak şekilde tasarlandı. T serisi, Premium araçlarının verimliliği ve düşük yakıt tüketimi ile Magnum araçlarının konfor ve prestijini tek bir araçta bir araya getirdi. Performansı geliştiren tasarımı ve yeni aktarma sistemi, T serisinin piyasadaki en düşük yakıt tüketimi rakamlarına ulaşmasına olanak sağlıyor. %15’e kadar azaltabilen kendini kanıtlamış yakıt tasarrufu çözümleri ise filoların karlılığını arttırıyor. Arkas Lojistik ile süregelen çözüm ortaklığımızın Renault Trucks T serimizle devam etmesinden son derece mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliğimizin devam edeceğine inanıyoruz” dedi.
 
Kısaca Renault Trucks
 
100’den fazla ülkede 15 bine yakın çalışanı ve 1.600’ün üstünde satış ve servis noktasıyla Volvo A.B. Grubu bünyesindeki Renault Trucks dünyanın lider ticari araç üreticilerinden biridir. Hafif ve ağır ticari araçların tasarımcısı, üreticisi ve dağıtımcısı olan Renault Trucks 2,8 tondan120 tona kadar ticari araçları ile müşterilerinin Teslimat, Dağıtım, Şantiye, Uzun Yol ve Askeri uygulamalar gibi çok çeşitli faaliyetlerine mükemmel şekilde uyan pazardaki en geniş araç ve hizmet yelpazesini sunar.
 
 
Renault Trucks kara taşımacılığı sektörü çalışanlarını destekler, korur ve onlara gurur duyabileceği araçlar sunar. Renault Trucks, kara taşımacılığını toplum için gerçekten vazgeçilemeyecek önemde bir meslek olarak görür. Renault Trucks’ın müşterileri, Renault Trucks’ın onlarla kurduğu, şeffaflığa ve karşılıklı bağlılığa dayalı yakın ilişki sayesinde olağanüstü verimlilikten, değerden ve kaliteden istifade edebilmektedirler.
 
Arkas Lojistik Hakkında
 
Türkiye’nin öncü holdinglerinden Arkas Holding çatısı altında faaliyet gösteren Arkas Lojistik, 1989 yılında kuruldu. Çeyrek asırdan fazladır lojistik sektöründe var olan Arkas Lojistik bugün deniz, hava, kara, demiryolu kombine taşımaları ile açık yük ve proje taşımaları, forwarding ve depo hizmetleri sunuyor. Türkiye’de İzmir, İstanbul, Bursa, Mersin, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Denizli, İskenderun ve Antalya’daki ofislerinde 898 çalışanı ile hizmet üretiyor.
 
Arkas Lojistik İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin, Konya, Kayseri ve İskenderun’da 356 bin metrekarenin üzerinde açık konteyner sahası ve 12 bin metrekare kapalı depoya sahiptir.  Ayrıca 706 vagon, demiryolu ile taşımaya uygun 1025 konteyner, 500’e yakın çekici ile çok sayıda yükleme boşaltma araç ve ekipmanı bulunuyor.
 
Hızlı, güvenilir ve kaliteli lojistik hizmeti sağlayan global bir lojistik şirketi olma vizyonuyla yatırım yapan Arkas Lojistik yurtdışında Arlogic markası adı altında yapılanıyor. Bugün Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Çin ve Yunanistan’da faaaliyet gösteren ofislerinde 80 kişiye istihdam sağlıyor. Ofislerinin olmadığı dünyanın diğer önemli ticaret merkezlerinde de partnerleri bulunuyor. 
 

Diğer Mecralar

Menü