Arkas Koleksiyonu’nda Işığın Ustaları’nı görmek için son günler

Arkas Koleksiyonu'nda Işığın Ustaları'nı görmek için son günler

Diğer Mecralar

Arkas Koleksiyonu’nda Işığın Ustaları’nı görmek için son günler!

Arkas Holding

Arkas Koleksiyonu’nda “IŞIĞIN USTALARI” Sergisi için son hafta.  Arkas Sanat Merkezi 31 mart’a kadar kapılarını sanatseverler için açık tutacak.
 
Arkas Sanat Merkezi’nde “Işığın Ustaları”nı görmek için son hafta. Arkas Koleksiyonu’nda yer alan 80’e yakın seçme yapıt 31 Mart’a kadar sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.  
 
Paris’in gölgesi altında dikkatlerden kaçmış bir sanat ekolünün, Belçika resim sanatından zengin bir seçkinin biraraya getirdiği sergi, 9 tanesi Théo van Rysselberghe eseri olmak üzere Léon de Smet’in 2 adet eseri ile Emile Claus’un 3 yapıtı, Anna Boch, Modest Huys, Anna de Weert, Juliette Wytsman tablolarının Noktacılık (Puantilizm) tekniğine özellikle yakın duyarlılıktaki eserlerini gün yüzüne çıkarıyor. Petrus Van Schendel’in gece kompozisyonları romantik duyguların örnekleri olarak, Karel Ooms’un oryantalist anlatımdaki başyapıt kompozisyonunun yanı sıra Firmin Baes’in 11 adet eserinde ise pastel tekniğinin dayanılmaz zarafeti de özellikle dikkat çekici noktalardan.
 
 
Victor Vasarely Türkiye Retrospektifi sırada
 
Işığın Ustaları sergisini, Arkas Holding önderliği ile Türkiye’ye getirilen 2 Şubat- 31 Mart tarihleri arasında İstanbul’da Tophane-i Amire’de yapılan ve  Victor Vasarely Türkiye Retrospektifi sergisi takip edecek. Sergi 11 Nisan’da ziyarete açılacak.
 
Çağdaş sanatın en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Victor Vasarely (1906-1997), özellikle Op Art olarak bilinen modern sanat akımının kurucusu olarak, hem Avrupa’da hem de Amerika’da çok ünlü bir isim. 

Diğer Mecralar

Menü