Arkas Holding ödenmiş sermayesini 190 Milyon TL’na artırıyor

Arkas Holding

 Arkas Holding, gerek yurt içinde gerekse Akdeniz ve Karadeniz ülkelerinde gerçekleştirdiği yatırımlar nedeniyle büyüyen iş hacmi ve Marmaray’ın devreye girmesiyle demiryolu taşımacılığında yapılacak yatırımlar çerçevesinde sermaye artırımı kararı aldı.
Arkas Holding Başkanı Önder Türkkanı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada mevcut ödenmiş sermayenin 46 Mio TL’dan 190 Mio TL’na kadar artırılacağını ve artış işleminin 31.12.2012 tarihine kadar tamamlanacağını ifade etti.

Şirket Özkaynaklarını Artırarak Yeni Döneme Hazırlandık…
Denizyolu taşımacılığında Türkiye merkezli, Akdeniz ve Karadeniz ülkelerinin de yer aldığı büyük bir yapılanmayı sürdürdüklerini ifade eden Türkkanı, Marmaray ile birlikte Türkiye’nin kalbinde yer aldığı bir Avrupa–Asya eksenli demiryolu taşımacılığının ivme kazanacağına dikkat çekti. Marmaray’ın devreye girmesi ile lojistik faaliyetlerin bir üst lige çıkacağını söyleyen Türkkanı, grup olarak İzmit ve Mersin’de yapımına başladıkları demiryolu terminallerini tamamlayacaklarını ve eş zamanlı olarak 1000 vagona ulaşan demiryolu filosu için lokomotif alımlarını gerçekleştireceklerini belirtti. Bunun için ilgili kanunun kısa sürede yürürlüğe girmesi bekleniyor.
Şirket özkaynaklarını artırmak suretiyle yeni döneme daha da hazırlıklı gireceklerini söyleyen Türkkanı, “Bu sermaye artırımı ülkemize, lojistik sektörünün geleceğine ve Arkas çalışanlarına olan güvenin ifadesidir ” dedi.
Arkas Holding şirketlerinin 2012 sonu itibariyle beklenen cirosu 4 Milyar TL olup bunun önemli bir kısmı döviz girdisi sağlayan hizmet gelirlerinden oluşmaktadır.
 

Diğer Mecralar

Menü