Arkas, dünyada birinci ligde

Arkas Holding

Türk denizcilik sektörünün öncü holdinglerinden Arkas, dünyaca ünlü araştırma şirketi Clarkson Research Services Limited tarafından yapılan  “konteyner gemi filosu sahibi armatörler” dünya sıralamasında 24. sırada yer aldı.

Dünyadaki armatörler arasında ilk 25’e girmek birinci lige yükselmek sayılıyor ve bir Türk şirketi olarak ilk kez Arkas adını birinci lige yazdırdı.

Denizcilik sektörüne yönelik global araştırmaları ile dünyada çok saygın olan Londra merkezli araştırma şirketi Clarkson Research Services Limited “Container Fleet Ownership” başlığı altında yaptığı araştırmanın sonucunu açıkladı. Arkas dünyada 24. sırada yer aldı. Sıralama armatörlerin sahip olduğu gemi sayıları ve kapasiteleri baz alınarak yapıldı. 30 konteyner gemisiyle özellikle Akdeniz ve Karadeniz’de hizmet veren Arkas’ın filosunun toplam kapasitesi 42 bin 285 TEU. İlk 25’de yer alan Arkas’ın ilk Türk şirketi olmasının yanında filosunun tamamının Türk Bayraklı olması özelliği de bulunuyor.  

Arkas Holding  Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas bir Türk denizcilik şirketi olarak dünyanın önde gelen  armatörlerinin arasında yer almakla ilgili görüşlerini şöyle ifade etti. “2008 de başlayan  özellikle  denizcilik sektörünü çok etkileyen ve etkileri hala devam eden krize rağmen  büyüyoruz ve büyümeye devam ediyoruz.  Türk  Konteyner gemi filosunu dünyada hakettiği yere getirmeye çalışıyoruz.”
 

Diğer Mecralar

Menü