Arkas Arcademia Candan Varnalı’nın Yaz Sofrası ile Renklendi

Genel

CVC LifeStyle’ın kurucusu Candan Varnalı yaz sofralarının püf noktalarını Arkas Arcademia’da düzenlenen atölye çalışmasıyla paylaştı.

Arkas Arcademia’nın konuğu bu kez CVS LifeStyle’ın kurucusu Candan Varnalı oldu. Üretkenliği ve pozitif enerjisi ile tanınan Varnalı’nın keyifli yaz sofralarına dair tüm ayrıntıları paylaştığı atölyeye ilgi yoğun oldu.

Mimari tasarımı FD Architecture tarafından yapılan Arkas Arcademia salonunda gerçekleşen workshop’ ta aydınlatmalardan masa örtülerine, yemek takımlarından aksesuarlara kadar yeni trendleri ve yaz sofralarında mükemmel ambiyansı yakalamanın ipuçlarını veren Varnalı bir sofra kurulurken dikkat edilmesi gereken detayların altını çizdi. Varnalı, “Eskinin o şatafatlı masalarının yerini şimdi sade, net ve ev sahiplerinin kişiliğini yansıtan masalar aldı. Artık eski kurallar geçerli değil. Gastronomi de geliştikçe insanlar yiyecekleri yemeğin lezzeti kadar o yemeğin nasıl sunulduğu ve masanın ambiyansı da ayrı bir keyif unsuru. Dolayısıyla bu değişim kurumsal davetlerden evdeki ağırlamalara kadar kendini gösteriyor. Bir tema çerçevesinde aksesuarlar, renkli masa örtüleri ve çiçeklerle sofralarımıza bir kimlik  kazandırıyoruz” dedi.

Düzenlediği özel davetlerin yanı sıra  sofra düzeni konusunda Türkiye’nin farklı  şehirlerinde dönemsel atölyeler yapan Candan Varnalı, Arkas tarafından restore edilerek tarihe yeniden kazandırılan Arkas Mattheys Köşkü’nün açılışında da köşkün içinde bulunan Arkas Arcademia ağırlama bölümü  ve cafe’nin de tüm sunum tasarımlarını  hazırladı.

Etkinlik takvimi ve katılım için arkasarcademia.com adresini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

İzmir’in Yeni Deneyim Merkezi Arkas Arcademia

Arkas Mattheys Köşkü’nde Mattheys Gardens içinde yer alan ve sarnıç ve ahır bölümlerinin Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas’ın vizyonuyla yenilenerek açılan “Arkas Arcademia” birçok yeniliğe, iş dünyasına yönelik eğitimlere ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.  Konusunda uzman konuşmacılar tarafından  günümüz trendleri ve kişisel gelişim konularında, dışarıya açık ve sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilecek söyleşiler ücretli olacak. Kurumsal özel etkinlik ve eğitimler için çok amaçlı kullanılabilen üç salonda ihtiyaca göre farklı oturma düzenleri oluşturulabiliyor. Dönemsel olarak pop-up restoranların açılacağı Arkas Academia’da hizmet  Şef Osman Sezener ve ekibi tarafından özel olarak veriliyor.

Diğer Mecralar

Menü