Arkas Altın Pusula aldı

Arkas Holding

Arkas Holding, bu yıl 15’incisi düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde Arkas Sanat Merkezi ile “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik” özel ödülünün sahibi oldu.
 
 
Arkas Sanat Merkezi, kuruluşu ve başarı hikayesinin yanı sıra beş yıllık süre içinde yapılan iletişim çalışmalarının ölçülebilir değerleri ve en önemlisi uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi olması ile Arkas’a Altın Pusula getirdi.
 
Arkas Holding, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği(TÜHİD) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Altın Pusula 2016’da iletişim duayeni ve TÜHİD Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna adına verilen “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik” özel ödülüne layık görüldü.
 
“Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik” ödülü Türkiye’ye halkla ilişkileri bir disiplin ve meslek olarak kazandıran Alâeddin Asna’nın vizyonunu ve değerlerini yaygınlaştırmak ve sorumluluk kavramını içselleştiren kurumları desteklemek amacıyla 2015 yılında ödül kategorileri arasına girdi.  Alanlarında kendini kanıtlamış önemli isimleden oluşturulan özel jüri gurubu, yarışmaya başvuran kurumsal sorumluluk projelerini, şirket kültürü ve değerleriyle ilişkisi, tutarlılığı, pazarlama aracı olarak kullanılıp kullanılmadığı, samimiyeti, sürekliliğin teminatları gibi önemli noktalar ışığında değerlendirdi.
 
207 proje arasında yapılan değerlendirmede 33 kategoride ödül verildi.
 
Arkas Holding Kurum İçi İletişim Kategorisi’ne de ismini yazdırdı. Çevre duyarlılığı ile hayata geçirdiği “1 Bardak-Herşeye Bedel” isimli  çalışanlarının karton bardak kullanımını sonlandırarak termos kullanmalarını amaçlayan proje ile finale kaldı.  

Diğer Mecralar

Menü