Arkas Aegean Link Regatta rekora doğru…

Arkas Holding

Çeşme’nin uluslararası yat yarışı Arkas Aegean Link Regatta için kayıt yaptıran tekne sayısı 2 ayda 50’ye ulaştı. Geçen yıl 45 teknenin rekabet ettiği yarış, starta üç hafta olmasına rağmen şimdiden kendi rekorunu  kırdı.

Türkiye Yelken Federasyonu ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü Çeşme Marina tarafından daha önce bir çok kez düzenlenen Aegean Link Regatta, geçen yıl Arkas’ın adını alarak ilk kez düzenlenmişti.  

Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi ve Çeşme’de bu sporun daha aktif hale gelmesi için Arkas, Türkiye Yelken Federasyonu ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü Çeşme Marina’nın güçlerini birleştirerek düzenlediği  Arkas Aegean Link Regatta, 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Çeşme-Sakız hattında gerçekleştirilecek.

Tekne sayısı artıyor
Geçen yıl 45 tekne ve 400’e yakın yelkenciyi ağırlayan yarışa, kayıtların başladığı 12 Haziran’dan bu yana, 2 ayda 50 tekne başvurdu. Starta üç hafta olmasına rağmen katılımın ilk senenin üzerine çıkması, Arkas Aegean Link Regatta’nın önümüzdeki yıllarda daha da artan bir katılımla devam edeceğine işaret ediyor.

Doğru zamanda yapılan doğru projeler başarı getiriyor
Çeşme’nin marka etkinliklerle desteklenmesi gerekliliğine olan inançla, doğru zamanda doğru yerde yapılan projelerin başarılı olduğunu kanıtlayan Arkas Aegean Link Regatta’nın her yıl artan yerli ve yabancı yelkencilerin katılımıyla sürdürülebilir ve geleneksel bir yarış haline gelmesi hedefleniyor. İlk yarışın başarısının ardından adını uluslararası arenada da duyuran Arkas Aegean Link Regatta’ya bu yıl ulusal ve uluslararası değerli markalar da destek veriyor. İsviçre merkezli dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan UBS ilk gün gerçekleşecek Çeşme-Sakız Adası yarışına adını verdi. UBS Yarışı’nın kazananları özel bir kupa ile ödüllendirilecek.  Ayrıca dev teknoloji şirketi Huawei yarışın bu yılki tekonoloji sponsoru oldu. Arkas Aegean Link Regatta’nın medya destekçileri ise Hürriyet ve Ege Medya.

Çeşme-Sakız pistinde yelkenler dans edecek
Yarışın ilk günü rüzgar açısından dünyada yelken ve yat yarışı yapılabilecek en iyi parkurlardan biri olan Çeşme’den başlayarak Sakız Adası’nda son bulacak. Türkiye Yelken Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hakan Kütük tarafından açıklanan rotaya göre, Çeşme açıklarından start alan tekneler, Alev Adası- Kuzey Kardinali-Uzun Adalar rotasındaki mücadelenin ardından 17-19 deniz mili yol katederek Sakız Adası’na varacak.  Yarış Komitesi rüzgarın çok yüksek veya çok düşük olma ihtimaline karşılık ikinci bir alternatif rota hazırlığı yaptıklarını açıkladı. Bu rota ise 1 no’lu Şamandıra- Süngükaya Adaları-Sakız olarak planlandı. 
Ertesi gün Sakız’da yorgunluk atacak ekipler bir günlük molada adanın keyfini çıkaracak.

1 Eylül Cumartesi günü 16- 18 deniz mili katedecek yelkenciler Sakız-Kuzey Kardinali-1 Numaralı Şamandıra-2 Numaralı Şamandıra rotasında ilerleyerek Çeşme’de finiş çizgisine ulaşacak. 2 Eylül Pazar günü ise Alaçatı açıklarında yarışacak ekipler 4 günlük yarışın ardından Before Sunset Beach’te gerçekleştirilecek kapanış partisinde hem ödüllerine kavuşacak hem de Latin müziğinin en iyi seçkileriyle tanınan usta müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars’ın performansı ile unutulmaz bir akşam geçirecek.

Denizde yarış, sahilde parti
Arkas Aegean Link Regatta’da deniz tutkunları, yarışların ve Sakız turunun yanı sıra her gün Çeşme’de farklı bir mekanda yapılacak  özel partilerle de keyiflerine keyif katacak, yarışın denizde, eğlencenin sahilde olduğunu gösterecekler.
Yarış Ilıca Körfezi’nden, Çeşme Merkezi’nden, Ovacık’taki plajlardan ve Sakız Adası’ndan izlenebilecek.

Diğer Mecralar

Menü